Ювентус надигра категорично Дженоа с 3:0 като гост пред празните трибуни на стадион "Луиджи Ферарис". След вяла игра през първото полувреме, торинци показаха съвсем друго лице след почивката и не дадоха никакъв шанс на своя съперник да си помисли дори и за частичен успех в мача.

В 17-та минута Коопмайнерс опита диагонален шут, който обаче се оказа слаб и неточен. В средата на първата част капитанът на Дженоа Милан Бадел получи контузия и бе заменен принудително от Боинен. Две минути по-късно грубо влизане на Френдруп в краката на Гонзалес бе санкционирано само с жълт картон, въпреки, че на повторението се видя, че шпагатът на датския футболист бе изключително опасен. Душан Влахович опита късмета си от пряк свободен удар, но топката мина над напречната греда.

Минута след подновяването на играта съдията отсъди дузпа за игра с ръка на де Винтер. От 11-те метра Влахович не трепна и даде преднина на отбора от Торино. В 55-та минута Коопмайнерс намери по чудесен начин сръбския стрелец, който без да се бави отправи диагонален шут, отбелязвайки второто си попадение в мача. Десет минути по-късно рейд отдясно на резервата Консейсао завърши с центриране във вратарското поле, където от няколко метра Коопмайнерс прати топката в гредата.

Десет минути преди края на мача „грифоните“ се активизираха и опитаха няколко пъти да застрашат вратата на Ювентус. Първо влезлият след почивката Каса стреля от средна дистанция, но не затрудни вратаря Перин, а след това Боинен нанесе свиреп шут, но защитник подложи крак и изби в корнер. Минута преди края "бианконерите" довършиха съперниците си с трети гол дело на Франсиско Консейсао

Трите точки позволиха на Ювентус да поведе в класирането с актив от 12 точки, Дженоа е 16-ти с пет пункта

0:1 Влахович (д) 48'

0:2 Влахович 55'

0:3 Консейсао 89'

Дженоа: Голини, де Винтер, Бани, Васкес, Дзаноли (Сабели), Френдруп, Бадел (Боинен), Мирети (Каса), Аханор (Матуро), Пинамонти, Витиня (Анкей);

Ювентус: Перин, Роухи (Камбиазо), Бремер, Калулу (Савона), Данило, МакКени (Дъглъс Луис), Фаджоли, Йълдъз (Тюрам), Коопмайнерс, Гонзалес (Консейсао), Влахович;

снимка: БГНЕС