Ювентус победи убедително като домакин с 3:1 нидерландския шампион ПСВ в първия си мач от тазгодишното издание на Шампионска лига. По този начин "старата госпожа" се завърна впечатляващо след като миналия сезон не участва в турнира на богатите.

Първият точен удар в мача дойде по посока вратата на домакините, когато Джоуи Веерман опита късмета си от средно разстояние, но Микеле Ди Грегорио спаси с лекота. Три минути по-късно Гуус Тил опита атрактивен удар от воле, но стреля много неточно.

В 20-та минута дебютиращият в Шампионска лига Кенан Йълдъз проби отляво и влезе в наказателното поле, последва силен и много точен удар в горния ляв ъгъл, който не остави шанс на Дромел за 1:0. Само три минути по-късно „бианконерите“ можеха да удвоят, но първо Дромел спаси удар отблизо на МакКени, а секунди след това удар на Коопмайнерс мина близо до страничната греда.

В 27-та минута все пак домакините взеха два гола преднина, когато подаване в наказателното поле не бе овладяно добре от Влахович, топката достигна до непокрития МакКени, който отблизо нямаше проблем да преодолее Дромел за втори път. В последната минута на първата част Коопмайнерс отново бе на стрелкова позиция, а опитът му за техничен удар мина на сантиметри от гредата.

Седем минути след подновяването на играта италианският отбор взе комфортен аванс, когато Гонзалес бе изведен по диагонала очи в очи с Дромел и с техничен удар направи резултата 3:0. В 73-та минута резервата Сейбари опита късмета си, но не затрудни Ди Грегорио. Пет минути преди края на редовното време Влахович имаше шанс да вкара четвърто попадение, но Дромел спаси неговия шут. В добавеното време на мача Сейбари вкара почетен гол за гоститите след асистенция на Бакайоко.

1:0 Йълдъз 21'

2:0 МакКени 27'

3:0 Гонзалес 52'

3:1 Сейбари 90'+

Ювентус: Ди Грегорио, Калулу, Гати (Данило), Бремер, Камбиазо, Локатели (Тюрам), МакКени (Дъглас Луис), Гонзалес (Уеа), Коопмайнерс, Йълдъз (Фаджоли), Влахович;

ПСВ: Дромел, Ледесма (Нагало), Фламинго, Боскагли, Дамс (Жуниор), Схаутен, Тил (Ланг), Веерман (Сайбари), Бакайоко, де Йонг (Пепи), Тилман;