Слабото представяне на ЦСКА София продължава и при новият наставник Александър Томаш. "Червените" допуснаха ново поражение, този път от Ботев Пловдив с 0:1. Победният гол за Ботев отбеляза Укаки, който се възползва от груба грешка на Християн Петров.  Двубоят игран на стадион "Локомотив" бе изгледан единствено от 200 фена на пловдивчани, докато ЦСКА продължава да изтърпява наказанието си за мачове без публика.

Oще във втората минута гостите застрашиха вратата на Бусато, когато Укаки нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но бразилския вратар парира удара. Символичните домакини отвърнаха подобаващо и в десетата минута след разбъркване в наказателното поле Коялипу се обърна и стреля мощно, разтърсвайки напречната греда на Ботев.

Шест минути по-късно Ботев отново атакува добре по фланговете и центриране на Укаки намери централния Марас, но той стреля неточно. Хубава комбинация на хората на Томаш изведе Хайнц сам срещу вратаря по диагонала, но шутът на норвежеца мина покрай дясната греда. Четири минути преди края на първата част Коялипу засече добре центриране от корнер, но сантиметри го разделиха от попадението.

Малко след подновяването на играта ЦСКА можеше да поведе, когато грешка на Там позволи на Коялипу да се измъкне и да стреля отблизо, но отново не сполучи със завършека. Всички тези пропуски бяха наказани, когато Християн Петров сбърка фатално и подари топката на Укаки, който напредна и хладнокръвно преодоля Бусато за 0:1.

В 81-та минута Нвачукво тества рефлекса на Бусато от средна дистанция, но вратарят реагира добре. В последните минути на редовното време Християн Петров можеше да изкупи вината си за гола, когато след корнер стреля от непосредствена близост, но Бернат спаси акробатично. До края на двубоя домакините не успяха да изравнят и допуснаха пето поражение от началото на сезона. Ботев от своя страна, записа четвърта поредна победа от четири мача като гост.

ЦСКА – Ботев Пловдив 0:1

Голмайстор: 0:1 Ехидже Укаки 58

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Браян Кордоба, Иван Турицов (80-Сейни Санянг), Улаус Скаршем (64-Джейсън Локило),  Станислав Шопов (64-Иван Тасев), Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Марселино Кареазо (74-Петко Панайотов), Годуин Коялипу

Ботев Пловдив: Ханс Бернат, Ехидже Укаки (69-Вини Трибуле), Джонас Там, Ивелин Попов, Джеймс Етоо,  Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Константинос Балогианис, Кристиан Чиквадо Нвачукву (90-Адам Корошец), Алекса Мараш

Стадион "Локомотив", София: 500 зрители
Съдия: Валентин Железов (Бургас)
Жълти картони: Иван Турицов, Тобиас Хайнц, Джейсън Локило (ЦСКА); Джеймс Етоо, Константинос Балогианис, Кристиан Нвачукву, Ханс Бернат, Ехидже Укаки (Ботев)

Снимка: Lap.bg