Манчестър Сити стартира уверено сезона в Англия печелейки с 2:0 като гост на Челси в дербито от първия кръг на Висшата лига. Попаденията за "гражданите" вкараха Ерлинг Холанд през първото полувреме, който отбеляза 91-то си попадение в стотния си мач с екипа на Сити, и Матео Ковачич, който се разписа през втората част срещу бившият си отбор.

Голямата новина в състава на Хосеп Гуардиола бе, че европейският шампион Родри пропусна мача заради травма в крака. В 18-та минута Ерлинг Холанд овладя центриране по земя отляво, пребори се с двама защитници на Челси и хладнокръвно прехвърли излезлия Санчес, за да даде ранен аванс на Сити. Минути по-късно Де Бройне имаше чудесен шанс за удар, но сантиметри го разделиха от това да накаже бившия си отбор.

В 33-та минута Енцо Фернандес падна в наказателното поле след контакт със Савиньо, но сигнал на Антъни Тейлър не последва. В 37-та минута рикоширала топка след удар на Доку затрудни Санчес, който с една ръка изби в корнер. В ответната атака Челси разигра добре в наказателното поле, но ударът на Енцо Фернандес бе блокиран от Аканджи.

В 44-та минута лоша намеса на Едерсон след удар на Коул Палмър позволи на Нико Джаксън да търкулне топката под плонжа му. Презразглеждане с ВАР обаче установи, че нападателят е в засада и попадението бе отменено.

След подновяването на играта Ерлинг Холанд имаше възможност да удвои аванса на своя отбор, но свирепият му шут към левия ъгъл бе спасен от Санчес. В 61-та минута Нико Джаксън имаше чудесна възможност да изравни, но от няколко метра стреля право в тялото на Едерсон.

В 77-та минута бившият играч на Челси Матео Ковачич докосна топката с ръка в наказателното поле, но отново не последва съдийски сигнал. Седем минути преди края на редовното време хърватинът пое топката от центъра и проби в половината на лондончани. Последва добре насочен удар, при който Санчес само успя да докосне топката, но не и да я спре да влезе за втори път, подпечатвайки успеха на шампионите.

0:1 Холанд 18'

0:2 Ковачич 84'

Челси:  1. Роберт Санчес, 3. Марк Кукурея (40. Ренато Вейга), 6. Леви Колуил, 29. Уесли Фофана, 27. Мало Густо, 25. Мойсес Кайседо, 45. Ромео Лавия (22. Киърън Дюсбъри-Хол), 8. Енцо Фернандес, 20. Кол Палмър, 18. Кристофър Нкунку (19. Педро Нето), 15. Николас Джаксън (38. Марк Гиу)

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи, 8. Матео Ковачич, 82. Рико Люис, 11. Жереми Доку, 20. Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне, 26. Савиньо (45. Фил Фодън), 9. Ерлинг Халанд

Снимка: БГНЕС