Швейцария ще отлети за Русия със самочувствие, след като спечели последната си контролна среща преди Световното първенство - 2:0 над друг участник н Мондиала Япония. Рикардо Родригес бе точен от дузпа в края на първото полувреме, а в 82-та резервата Харис Сеферович довърши японците.

Швейцария е в Група Е на Световното първенство, заедно с отборите на Бразилия, Сърбия и Швейцария, като първият мач на тима е срещу бразилците на 17 юни. Японците имат още една контрола до Мондиала - срещу Парагвай на 12 юни. Азиатците са в Група Н на Световното с Колумбия, Сенегал и Полша.

Двубоят на стадион “Корнаредо” в Лугано започна изненадващо равностойно, като в началните минути дори японците имаха някои добри положения. Постепенно швейцарците поеха контрола на срещата и в 37-та минута Бреел Емболо изскочи на добра позиция, но не успя да реализира.

Малко след това нападателят на Шалке спечели дузпа. Емболо проби по лявото крило и влезе в наказателното поле, където усети контакт от Мая Йошида. Реферът посочи бялата точка, а Рикардо Родригес бе точен от бялата точка.

Джердан Шакири имаше ранен шанс през второто полувреме, а малко след това удар на Емболо бе избит в корнер. Японците отговориха с хубав пас на Ошима в наказателното поле, но защитниците на Швейцария реагираха в точния момент. Удар на Шакири в 75-та минута пък облиза горната греда. Последваха пропуски и пред двете врати, а развръзката дойде в 82-та минута.

При постепенна атака резервата Харис Сеферович бе останал на метри от голлинията и хладнокръвно реализира за 2:0. До края швейцарците не допуснаха пропуски в защитата си и удържаха резултата.

Швейцария - Япония 2:0

1:0 Рикардо Родригес 42’-д

2:0 Харис Сеферович 82’

Швейцария: Бюрки, Лихтщайнер, Шер, Аканджи (46 - Елведи), Родригес (73 - Мубандж), Бехрами, Джака, Шакири (83 - Дърмич), Фройлер (64 - Джемайли), Емболо (64 - Цубер), Гавранович (64 - Сеферович)

Япония: Кавашима, Нагатомо, Йошида, Макино, Х. Сакай (56 - Г. Сакай), Хасебе, Ошима (73 - Шибасаки), Усами (55 - Инуй), Хонда, Харагуши, Осако (40 - Муто)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZailY2B3lFI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>