Четирите от петте най-евтини отбори на Евро 2024 се класираха за 1/8-финалната фаза на турнира на Стария континент. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria с водещ Христо Николов.

5.Грузия €161.05 млн. €6.19 млн.

"От тях единствено Албания не успя да се класира за фазата на директните елиминации, но имаше шанс да го направи до последния кръг на груповата фаза. Най-евтиният отбор в турнира – Румъния, спечели своята група и в спор за място на 1/4-финалите ще срещне Нидерландия. Напред се класираха още Словения, Словакия и голямата сензация Грузия. Дебютантите на Европейски първенства сломиха един от големите фаворити Португалия. Иберийците притежават и третия най-скъп отбор на турнира, като пред тях са единствено Англия и Франция. Цената на Грузия е малко над 161 млн. евро, а най-скъпият им футболист Хвича Кварацхелия е оценен на 80 млн. евро. След него се нарежда Джорджес Микаутадзе. Нападателят на Мец струва 15 млн. евро и до момента е голмайстор на турнира с 3 попадения", каза Коларов.

• Най-скъпите отбори на Евро 2024:
1.Англия €1.52 млрд. €58.27 млн.
2.Франция €1.23 млрд. €49.36 млн.
3.Португалия €1.05 млрд. €40.56 млн.
4.Испания €965.50 млн. €37.13 млн.
5.Германия €831 млн. €31.96 млн.

Той говори и за 1/8-финалите. "Най-интересната фаза на Евро 2024 започва утре с мачовете Швейцария – Италия и Германия – Дания. Интересното е, че големите фаворити са в един поток. Това са домакините, Франция, Испания и Португалия. В другия поток са Англия, Италия и Нидерландия. Това също са футболни нации, но до момента определено не впечатлиха с представянето си. С голям интерес се очаква и сблъсъкът между Австрия и Турция, които показват доста качествен футбол и могат да стигнат напред в турнира", каза още Коларов.