През новата седмица започват 1/4-финалните сблъсъци в Шампионска лига. От финансова гледна точка най-голяма дупка зее в битката между Барселона и Рома. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в предаването "Бизнес старт" с водещ Живка Попатанасова по Bloomberg TV Bulgaria.
"Каталунците са единственият отбор, който струва над един милиард евро", заяви гостът, позовавайки се на данни от авторитетния сайт Тransfermarkt. "Съставът на "вълците" е оценен на почти три пъти по-малко – 388,9 млн. евро. От осемте 1/4-финалиста единствено Севиля (278 млн. евро) е по-евтин от Рома. Съперникът на испанците Байерн Мюнхен пък струва 642,5 млн. евро. В тези сблъсъци баварците и Барселона са абсолютни фаворити, но не само заради по-скъпите си футболисти, а заради класата и традициите им Шампионска лига", обясни Коларов.
Останалите две двойки противопоставят миналогодишните финалисти Ювентус – Реал Мадрид и Ливърпул – Манчестър Сити. При техните отбори финансовата разлика не е толкова голяма, като "бианконерите" ще се опитат да детронират "белия балет" и да отмъстят за загубата с 1:4 в Кардиф лятото. "В последните четири години Юве е единственият отбор, който успя да отстрани Реал в Шампионска лига. Това се случи на 1/2-финалите през 2015 г. с победа 2:1 в Торино и равенство 1:1 на "Сантяго Бернабеу". В останалите три сезона мадридчани неизменно триумфираха", припомни Коларов.
Интересното е, че сред участниците на световното първенство също няма отбор, който да струва над един милиард евро, което прави състава на Барса №1 на планетата от финансова гледна точка. "На върха при националните отбори е Франция, следват Испания и настоящия шампион Германия", завърши гостът.
Вижте тук видео с целия разговор!








Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар09:26 | 30 мар 2018 г.
09:19 | 30 мар 2018 г.
09:09 | 30 мар 2018 г.
09:07 | 30 мар 2018 г.
09:04 | 30 мар 2018 г.
09:01 | 30 мар 2018 г.
Напиши коментар