Давид Пастрънак записа три гола и две асистенции за рекордните в кариерата си пет точки в един мач при победата на Бостън над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 6:3 в Националната хокейна лига. Пастрънак записа общо четвъртия си хеттрик в НХЛ и трети за сезона.

Бостън вкара четири поредни попадения в третия период, с което си осигури 12-та последователна домакинска победа и продължи най-добрата серия в собствената си зала от сезон 2008/2009. Патрис Бержерон допринесе с гол и асистенция за успеха.

Мика Зибанеяд вкара два пъти за Рейнджърс, който допусна шесто поражение в седем срещи. Тайсън Бари се разписа и стана най-резултатният защитник в историята на Колорадо при победата с 4:3 над гостуващия вицешампион Лас Вегас.

Бари записа 73-о попадение с клубния екип и изпревари по голове Сандис Озолинш сред бранителите от отбора. Вратарят Филип Грубауер завърши с 34 спасявания, а Мат Калвърт, Нейт МакКинън и Габриел Бърк също реализираха.

Пол Щастни, Райли Смит и Алекс Тък се разписаха за Вегас, който пропусна възможността да си гарантира преждевременно класиране в плейофите. Шон Кутюрие вкара в редовното време, а след това единствен беше точен при дузпите, за успеха на Филаделфия над гостуващия Торонто с 5:4.

Александър Радулов и Миро Хейсканен реализираха, а Далас спечели гостуването си на Калгари с 2:1. Вратарят Бен Бишъп отрази 20 удара, но напусна контузен в 13.22 на втората част, а след това резервата Антон Худобин парира още 15 шайби за успеха. Ти Джей Броуди вкара за канадците 92 секунди преди края.