Барселона постигна победа над Леганес с 3:1 на своя „Ноу Камп” в среща от 31-ия кръг на Ла Лига.

Преди мача имаше очаквания, че може би Лео Меси може да получи почивка за двубоя днес, но това не се случи и именно той на практика реши изхода на срещата.

Аржентинската суперзвезда на каталуните заби и трите гола за успеха на своите в 27-ата, 32-ата и 87-ата минути.

Силите на гостите стигнаха за почетен гол, който бе дело на Ел Жар в 69-ата минута.

След този двубой, Барса заема лидерската позиция в класирането с актив от 79 точки, като отборът има с 12 повече от втория Атлетико (Мадрид), но има и мач повече от мадридчани.

Леганес пък заема 14-ото място с 36 точки.

Срещата започна активно за домакините и те търсеха ранен гол още от първата минута.

В 10-ата минута Гомеш отправи силен удар, който се отби в тялото на бранител, само от няколко метра и пропусна добър шанс.

Броени минути след това Куеяр изчисти в корнер коварен удар на Меси, който можеше при повече късмет да се превърне в откриващ резултата.

В 20-ата минута Суарес стреля от въздуха, но топката профуча покрай страничната греда.

Седем минути след това обаче Меси откри резултата за домакините след прекрасен гол от фаул на около 20 и няколко метра от вратата.

Попадението подейства доста добре на домакините и в 32-ата минута те стигнаха до втори гол, който отново бе дело на гаучоса.

Коутиньо намери съотборника си, който от точката на дузпата с удар по земя матира противниковия страж за втори път.

Като цяло след почивката темпото в играта на каталунците стана доста по-бавно и малко след подновяването на играта Бовю можеше да намали, но ударът му с глава премина над вратата.

През следващите минути интересните ситуации като цяло бяха много малко.

В 69-ата минута Ел Жар отправи удар от 20 метра, а топката се отби в Роберто и влезе във вратата

В 87-ата минута Меси бе изведен сам срещу вратаря и елегантно го прехвърли от близка дистанция, за да оформи хетрика си.

Барселона – Леганес 3:1