Евертън приема на своя стадион "Гудисън парк" градския съперник Ливърпул в дербито на Мърсисайд. За този сблъсък се знае, че в каквато и форма да са двата отбора, на терена винаги е напечено. Това е най-ожесточеният мач с най-много червени картони в историята на лигата - 21.

След две последователни грешки Ливърпул също се върна на победния път с 3:0 като гост на Мидълзбро. Тимът на Юрген Клоп ще гони нови три точки, за да си върне второто място в класирането, докато "карамелите" имат нужда от успеха, за да се доближат до топ 6. Ето съставите на двата отбора.

Евертън - Ливърпул 0:1

0:1 Мане 90+4

Евертън: Стекеленбург, Коулман, Уилиямс, Фунес Мори, Бейнс, МакКарти, Гей, Ленън, Баркли, Валенсия, Лукаку

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Клаван, Милнър, Лалана, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Фирмино, Ориги

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Майк Дийн дава първи съдийски сигнал

4' Евертън започва по-агресивно в първите минути - Шеймъс Коулман на два пъти центрира остро в наказателното поле на Ливърпул, но "червената" отбрана действа стабилно пред Миньоле

5' Очертава се жестока битка - фланелката на Рос Баркли вече е разкъсана след единоборство

7' Ново остро центриране, този път на Лукаку, профуча успоредно на вратата. Белгиецът се ядоса, че няма кой да засече паса му

13' Шанс за Евертън от пряк свободен удар на около двайсетина метра от вратата! Енер Валенсия стреля в стената и пропиля хубавата възможност

20' "Карамелите" държат инициативата, но без да застрашат сериозно вратата на съперника, а Ливърпул все още няма сносна атака

23' Лукаку се размина с остро центриране на няколко метра пред вратата на "мърсисайдци"

24' Слаб и неточен шут на Рос Баркли от Евертън, отново няма проблеми за Миньоле

27' Изстрел на Вайналдум от дъгата на наказателното поле, топката лети доста над вратата на Стекеленбург

33' Ливърпул се опитва да се задържи по-трайно в половината на съперника, но е твърде беззъб в атака

37' ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА ЛИВЪРПУЛ! Клайн центрира по земя в наказателното поле, където Ориги засече мощно топката, но отблизо не уцели вратата

44' При първия корнер в мача защитникът на Евертън Фунес Мори се измъкна от "червената" отбрана и стреля с глава, но топката профуча покрай вратата

45'+1' Край на първото полувреме - здрава битка на "Гудисън парк", засега без голове

46' Начало на второто полувреме. Принудителна смяна в състава на Евертън - Гарет Бари заменя контузения Джеймс МакКарти

50' ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА ЛИВЪРПУЛ! Роберто Фирмино се измъкна сам срещу Стекеленбург, но стреля право във вратаря

52' Юрген Клоп определено е взел мерки на почивката, Ливърпул изглежда преобразен в момента

56' Жълт картон за Деян Ловрен от Ливърпул за тактически фаул срещу Лукаку

63' Втора принудителна смяна за Евертън! Вратарят Мартин Стекеленбург напуска терена, след като минути по-рано пострада при сблъсък със свой съотборник. На вратата на Евертън се появява резервата Хуан Роблес

68' Жълт картон за Рос Баркли от Евертън за брутален фаул срещу Хендерсън! След него Деян Ловрен предизвика меле между играчите на двата отбора. След него жълт картон получи и Шеймъс Коулман

75' Шанс за Евертън! Ашли Уилиямс стреля с глава, но твърде слабо и Миньоле улови топката

75' Силна контраатака на Ливърпул, Ориги е блокиран точно преди да шутира във вратата

81' ЕВЕРТЪН ПАК ОЦЕЛЯ! Страхотно спасяване на Роблес след воле на Фирмино!

90' Осем минути продължение на мача

94' Мощен пробив на Лукаку, белгиецът обаче е спрян в наказателното поле

95' ГОООООЛЛЛЛЛЛ!!! Ливърпул бележи!

97' Коулман изчиства топката от голлинията!

90'+10' КРАЙ НА МАЧА