Англия изпусна Русия и двете страни врътнаха реми 1:1 в среща от Група В на Евро 2016.

Като цяло първото полувреме бе доста по-добро за англичаните, но след почивката на доста аспекти нещата се промениха.

Първото попадение в срещата бе дело на Ерик Дайър, който вкара в 73-ата минута след прекрасен гол от фаул.

В 92-ата минута Василий Березуцкий обаче изравни за руснаците. В ситуацията първоначално попадението бе записано на Глушаков, но след това бе коригирано.

Не може да не се отбележи, че Уейн Руни игра като халф в днешния мач, а Хари Кейн водеше атаката.

Двата отбора се срещнаха за първи път на подобен голям форум от 1988 година.

Островитяните започнаха мача много силно и през първите няколко минута натикаха руснаците в собствената им половина.

В 4-ата минута пък Али отправи мощна тупалка от границата на наказателното поле, но тя премина покрай вратата.

Пет минути след това стражът на руснаците спаси страхотен удар на Лалана от наказателното поле, като прати топката над вратата си и я изчисти в корнер.

Натискът на англичаните продължи с пълна сила и в 12-ата минута Смолинг бе близо до гола, но ударът му с глава бе спасен от Акинфеев.

Руснаците също стигнаха до нещо интересно. В 17-ата минута след хубаво центриране от фаул Игнашевич засече топката с глава, но Харт бе без грешка.

Две минути след това англичаните пропуснаха също. Роуз центрира покрай малкото наказателно поле, а Али от близка дистанция се размина с топката и не успя да я засече във вратата на руснаците.

В 21-ата минута Лалана отправи удар от наказателното поле, но доста неточен. Топката премина встрани вратата.

Малко след това пък Стърлинг проби в наказателното поле на противника, но топката му бе избита от краката.

Десетина минути преди почивката Руни отправи много силен удар от наказателното поле, но стражът на противника изби топката.

В 42-ата минута Роуз центрира остро в наказателното поле, но Акинфеев боксира топката и я изчисти в предни позиции.

Малко след подновяването на играта, след почивкаа, руснаците стигнаха до доста добър шанс.

Кокорин се опита да намери Дзюба пред голлинията, но Кейхил се справи чудесно и изчисти топката.

В 55-ата минута Руни изпълни фаул от много добра позиция, но след удара му топката премина над вратата.

Три минути след това Дайър отклони топката към вратата си и за малко щеше да си вкара автогол, но Харт се намеси брилянтно.

В 62-ата минута Смолов бе на косъм от гола, след като отправи много хубав удар от дистанция, но топката профуча на сантиметри покрай страничната греда.

В 70-ата минута Руни бе на косъм от гола, след като отправи мощен удар от точката на дузпата, но Акинфеев отрази с една ръка топката, като дори тя удари и напречната греда. След това и Лалана нацели гредата при добавката.

Три минути след това Дайър даде аванс на англичаните с прекрасен гол от фаул около дъгата. Той отправи фантастичен удар от наказателния удар и не остави шансове на Акинфеев.

В 92-ата минута Василий Березуцкий изравни и хвърли англичаните в смут.Той засече с глава едно центриране и насочи топката към вратата, а Глушаков просто довкара кълбото. Бе спорно на кой е попадението, но то бе записано на Глушаков първоначално. След това обаче бе коригирано.

АНГЛИЯ - РУСИЯ 1:1