Италия впечатли и победи Финландия с 2:0 в последната си контрола преди началото на Европейското първенство във Франция. Тимът на Антонио Конте вкара само два гола във Верона, въпреки че пропусна една камара положения през цялото време. Успокояващото за селекционера е, че играчите му  създаваха опасности за съперника си с лекота.

Антонио Кандрева беше замесен и в двата гола, след като сам направи дузпа и си я вкара в 27-та минута, а през втората част достави прекрасна топка за Даниеле Де Роси, който вкара с лекота за 2:0.

Италия започва Евро 2016 на 13 юни срещу Белгия в Лион, а в Група Е са още отборите на Ирландия и Швеция.

Както очакваше Антонио Конте, Италия натискаше през цялото време, докато гостите се защитаваха с всички възможности. Още в 8-та минута Симоне Дзадза бе намерен от Джакерини, но стреля в аут. Малко след това Иммобиле пробва удар от воле, но и той не успя да намери целта.

Натискът на “Скуадрата” не спираше и в 13-та минута Дзадза отправи далеч по-добър удар, но Храдецки изби. След още 5 минути двамата нападатели матираха защитата на Финландия, но този път Иммобиле не успя да вкара.

Така се стигна до 27-та минута, когато след пробив на Кандрева Хетемай го спъна в наказателното си поле. Крилото на Лацио сам се нагърби да изпълни отсъдената дузпа и прати Храдецки в грешния ъгъл - 1:0 за Италия. До края на първата част Ел Шаарави, Пароло и Бонучи пропуснаха да вкарат и втори гол за Италия.

След почивката ситуацията във Верона не се промени. Италия играеше добре, създаваше положения, но така и не ги реализираше. С нови пропуски пред вратата на гостите се отчетоха Дзадза, Ел Шаарави, за да се стигне до 71-та минута. Тогава Кандрева пусна прекрасен пас от дясното крило, а Даниеле Де Роси с глава направи 2:0. Халфът на Рома се бе появил на терена само 7 минути по-рано.

До края “Скуадрата” изпусна още няколко изгодни ситуации за още голове, но в крайна сметка тимът на Антонио Конте заминава за Франция в добра форма и с надеждата за хубаво представяне.

Италия - Финландия 2:0

1:0 Антонио Кандрева 27’-д

2:0 Даниеле Де Роси 71'

Италия: Сиригу, Бардзали, Бонучи (85 - Огбона), Киелини, Пароло, Мота (63 - Де Роси), Джакерини (64 - Стураро), Кандрева (76 - Бернардески), Ел Шаарави (69 - Флоренци), Дзадза (81 - Пеле), Иммобиле

Финландия: Храденцки, Тойвио, Арахуури, Халсти, Аркивуо, Ринг (73 - Лам), Спарв, Хетемай, Уронен (73 - Райтала), Еременко, Похянпало

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bqXjv_Zrw8s" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>