Португалия и Австрия врътнаха реми 0:0 в среща от Група F на Евро 2016, която се игра на стадион "Парк де Пренс".

След този мач иберийците са 2-и в своята група, докато Австрия спечели първата си точка от турнира.

Иберийците бяха по-добрият отбор в този мач, но само липсата на късмет им попречи да стигнат до успеха.

Роналдо пропусна дузпа малко преди края на срещата и нацели страничната греда при нея.

Голямата звезда на иберийците успя да вкара и попадение, но то бе отменено заради засада.

Освен това и Нани нацели веднъж гредата.

Все пак това е исторически мач за Австрия, тъй като за първи път на еврофинали отборът запазва мрежата си суха.

Срещата започна със страхотна възможност за австрийците и още в 5-ата минута те имаха перфектен шанс за откриване на резултата.

Харник бе намерен непокрит на супер позиция в наказателното поле и отправи удар от близка дистанция с глава, но той премина покрай страничната греда.

Португалците отговориха със силна игра през следващите минути и в 13-ата минута Нани пропиля отличен шанс.

Той излезе на перфектна позиция сам срещу вратаря, но стражът на противника с крак изби удара му.

И Роналдо пропусна десетина минути след това. Рафа Герейро го видя около точката на дузпата и нападателят без да се церемони отклони топката с крак към вратата, но тя излезе в аут.

В 29-ата минута иберийците нацелиха и греда чрез Нани, чийто удар с глава се отби от страничния стълб.

Последва и удар на Моутиньо, който премина малко над напречната греда.

В 40-ата минута Австрия стигна също до добър шанс, но в крайна сметка изпълнението на Алаба от фаул бе изчистено в предни позиции от отбраната на противника.

Второто полувреме започна с много добър шанс за Австрия, след като Илзанкер отправи много хубав удар от няколко метра, но Патрисио бе на мястото си и изби топката.

В 55-ата минута Роналдо отправи изключителен удар от около 26-27 метра, но стражът на Австрия демонстрира котешки рефлекс.

Две минути след това Роналдо засече хубаво центриране на Куарешма, но стражът на противника отново се намеси.

В 65-ата минута Роналдо бе на косъм да вкара от фаул, но ударът му премина на сантиметри над напречната греда.

В 78-ата минута Хинтерегер задържа Роналдо в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на Португалия. Тя бе просто очевидна.

Зад топката застана именно голямата звезда на Португалия, но ударът му срещна страничната греда.

В 85-ата минута Роналдо вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада. До края нямаше повече голове.

ПОРТУГАЛИЯ - АВСТРИЯ 0:0

ПОРТУГАЛИЯ: Патрисио, Пепе, Герейро, Карвальо, Виейриня, Моутиньо, Уилям Карвальо, Андре Гомеш (83 - Едер), Роналдо, Нани, Куарешма (70 - Жоао Марио)

АВСТРИЯ: Алмер, Хинтерегер, Фукс, Прьодъл, Клейн, Илзанкер, Арнаутович, Алаба (64 - Шьопф), Харник ( Баумгартлингер, Забитцер