Англия постигна успех с 1:0 над Португалия в приятелска среща, която се игра на "Уембли".

Домакините изобщо не показаха добър футбол и като цяло имаха голям късмет, за да стигнат до успеха.

Единственото попадение бе дело на бранителя Крис Смолинг, който вкара победното попадение в 86-ата минута.

В 35-ата минута португалците останаха без Бруно Алвеш, който изрита с крак в лицето Хари Кейн и получи директен червен картон. Така гостите завършиха мача с 10 души.

Това е и първи успех на Англия над Португалия от 1998 година насам.

Гостите бяха без голямата си звезда Кристияно Роналдо.

Срещата започна с не особено високо темпо и в 7-ата минута бе създадена първата по-интересна ситуация от един, от двата отбора.

Карвальо обаче успя да спре устрема на Милнър, който бе намерен на добра позиция, и предотврати опасността.

Постепенно англичаните наложиха сериозна преса над своя противник, което пречеше на иберийците да изнесат топката в по-предни позиции.

В 12-ата минута англичаните стигнаха до първия си реален голов шанс. Лошо изчистване на Патрисио позволи на Уолкър да овладее топката, а след това той видя Кийн и нападателят на Спърс намери Руни, но след цялата хубава комбинация страничният съдия вдигна флага за засада.

Десетина минути след това домакините имаха още една чудесна възможност, но ударът с глава на Руни след центриране на Уолкър в наказателното поле бе уловен от противниковия страж.

Все пак и португалците стигнаха до нещо интересно, след като Рикардо Карвальо отправи удар с глава след хубаво центриране, но топката излезе над вратата.

Англичаните отговориха с много мощен удар на Уолкър в 32-ата минута, който премина на сантиметри покрай страничната греда от 30-метрова дистанция.

Три минути след това на терена се случи нещо нелепо - Алвеш изрита Кейн с бутоните в лицето и получи директен червен картон съвсем заслужено.

До почивката нямаше нищо кой знае колко интересно и не се стигна до опасни положения.

Като цяло второто полувреме не бе кой знае колко интересно и първите минути от него не предложиха нищо съществено на зрителите.

В 63-ата минута Диър опита удар от дистанция, но стражът на противника без особени проблеми улови топката.

Точно две минути след това и Кейн пробва късмета си, като отправи удар от малък ъгъл, но отново стражът на иберийците бе на висота.

Малко след това и Стъридж пробва късмета си, но неговият удар дори не намери целта.

Като цяло не се виждаше изход за домакините в този мач, тъй като времето стремоглаво напредваше, но все пак Смолинг засече с глава прекрасно центриране на Стърлинг и заби топката в мрежата на португалците в 86-ата минута.

До края така и нямаше повече голове и резултатът се запази.

АНГЛИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:0
1:0 Смолинг 86

АНГЛИЯ: Харт, Кейхил, Роуз, Уолкър, Смолинг, Диър, Милнър (66 - Уилшър), Али (90 - Хендерсън), Руни (78 - Лалана),  Кейн (78 - Стъридж), Варди

ПОРТУГАЛИЯ: Патрисио, Карвальо, Алвеш, Елизеу, Нани (61 - Куарешма), Адриен Силва, Моутиньо, Виейриня, Данило, Жоао Мария (46 - Андре Гомеш), Рафа Силва (38 - Фонте)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ovBqf25hyA4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>