Ливърпул постигна очаквана победа с 2:0 при визитата на Саутхямптън на "Сейнт Мери" в среща от 27-ия кръг на Висшата лига.

След този мач "червените" са трети в класирането с актив от 54 точки, докато техният противник е на незавидното 18-о място с 26 точки в зоната на изпадащите.

Преди този мач "мърсисайдци" нямаха победа над този противник в предишните две визити.

Фирмино даде аванс на гостите в 6-ата минута, а Салах оформи крайния резултат в 42-ата.

Срещата започна изключително добре за гостуващия тим и момчетата на Юрген Клоп натиснаха опонента си от самото начало.

Резултатът от това не закъсня и в 6-ата минута Фирмино бе намерен от Салах по прекрасен начин в наказателното поле, а след това с безпощаден удар откри резултата.

Минути след това Окслейд-Чембърлейн бе на крачка от гола, но стражът на домакините се справи с неговия удар.

В 18-ата минута "светците" имаха страхотен шанс да изравнят резултата, но Кариус отрази по страхотен начин удара на Хойберг, който засече една топка на далечната греда.

В 30-ата минута Кариус изби с глава удар на Уорд-Праус и така предотврати още един път попадение.

Малко след това той се намеси и след удар на Карийо.

В 42-ата минута обаче Ливърпул тотално уби интригата, след като Салах бе изведен сам срещу вратаря и вкара. Фирмино му даде прекрасен пас и по този начин му върна жеста за асистенцията, за първия гол.

Второто полувреме не започна с особено добро темпо, но все пак в 59-ата минута домакините бяха близо до гол.

Худ засече една топка на близката греда, но ударът му не се получи и в крайна сметка кълбото излезе в аут.

В 70-ата минута Салах бе на косъм да вкара още веднъж при добавка, но ударът му този път премина покрай вратата.

Головите положения постепенно поизчезнаха и темпото на игра тотално поспадна.

В 84-ата минута Лалана бе на косъм от гола, но останал сам срещу вратаря стреля покрай страничната греда.

В крайна сметка до края на срещата нямаше повече голове и резултатът се запази.

САУТХЯМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:2 0:1 - Фирмино (6) 0:2 - Салах (42)

САУТХЯМПТЪН: Маккарти, Соарес, Стивънс, Хут, Бертранд, Ромеу, Лемина (58 - Буфал), Уорд-Праус (71 - Лонг), Хьоберг, Тадич, Карийо

ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Окслейд-Чембърлейн (60 - Милнър), Джан, Вайналдум, Салах, Мане, Фирмино