10-ият кръг във Висшата лига ще се запомни с трагедията сполетяла Лестър Сити, след като собственикът Вишай Сривадханапрабха загина заедно с още четирима души, след като хеликоптерът му се разби на паркинг на стадион „Кинг Пауър“ минути след равенството на Лисиците с Уест Хям.

Тайландският милиардер бе в основата на възраждането на клуба, след като го купи преди няколко години, помогна му да се завърне във Висшата лига и сензационно да спечели титлата на Англия през 2016-а година.

Всички в английския футбол бяха потресени от случилото се, а тренировката на тима в понеделник не се състоя, въпреки че играчите се събраха. Двубоят срещу Саутхемптън за Купата на Лигата също бе отложен.

Иначе в дербито Манчестър Сити надви Тотнъм с 1:0 на „Уембли“, за да остане на върха в подреждането. Риад Марез донесе успеха с ранен гол, а въпреки усилията си Шпорите не успяха да изравнят, като Ерик Ламела се отчете с най-сериозния пропуск след почивката и така серията на лондончани от 4 поредни успеха в Лигата бе прекъсната.

Кристъл Палас спря серията на Арсенал от 11 поредни победи във всички турнири, след като стигна да 2:2 благодарение на две дузпи, втората от които доста спорна. Факт е обаче, че за пореден път Артилеристите показаха слабости в защита.

Челси и Ливърпул постигнаха убедителни победи, като вкараха по 4 гола на Бърнли и Кардиф, а Червените все пак получиха първи гол у дома в първенството от края на февруари. И двата тима обаче остават в челото.

Манчестър Юнайтед надви Евертън с 2:1, Борнемут  продължи да впечатлява след 3:0 на терена на Фулъм, а в дъното Нюкасъл и Хъдърсфийлд не успяха отново да спечелят и ситуацията и за двата клуба изглежда доста тежка.

Кристъл Палас – Арсенал 2:2
1:0 Миливойевич 45 дузпа, 1:1 Джака 51, 1:2 Обамеянг 56, 2:2 Миливойевич 83 дузпа

Манчестър Юн – Евертън 2:1
1:0 Погба 27, 2:0 Марсиал 49, 2:1 Сигурдсон 77 дузпа

Тотнъм – Манчестър Сити 0:1