Хегемонът Ювентус се е устремил към рекордно шесто поредно скудето, което с всеки изминал мач изглежда все по-близо.

Победата с 1:0 над Рома в Торино в последния кръг е на път тотално да убие интригата в Серия "А", защото авансът на "бианконерите" на върха вече е седем точки. Единственият гол в големия сблъсък отбеляза Гонсало Игуаин в 14-ата минута след страхотен самостоятелен рейд.

Милан се прости с мястото си в Топ 3 на класирането. За пореден път Аталанта влезе в роля на "черна котка" за "росонерите" и измъкна 0:0 в мъглата на "Сан Сиро". Интер започва да набира скорост, след като постигна втора поредна победа в първенството. Този път жертва на "нерадзурите" стана Сасуоло, а успехът за гостите донесе Антонио Кандрева.

Лацио се изкачи на 4-то място в класирането след 3:1 над Фиорентина у дома и вече е само на две точки зад втория в подреждането Рома. Дрис Мертенс пък записа исторически хеттрик в головото шоу между Наполи и Торино (5:3). Белгийският национал вкара общо четири попадения в мача и стана първият футболист от 22 години насам, който в два поредни кръга бележи три или повече попадения.

Без Ивайло Чочев пък Палермо сложи край на черната си серия след драматична победа с 4:3 като гост на Дженоа. Победните голове за сицилианци паднаха в 88-ата и 90-ата минута.

Резултати и голмайстори:

Дженоа – Палермо 3:4
1:0 Симеоне (4), Куаисон (42), 2:1 Симеоне (57), 3:1 Нинкович (65), 3:2 Голданига (69), 3:3 Рисполи (88), 3:4 Трайковски (90)

Лацио – Фиорентина 3:1
1:0 Балде (23), 2:0 Билия (45-д), 2:1 Сарате (64), 3:1 Раду (90)

Наполи – Торино 5:3
3:0 Мертенс (13, 18, 22), 3:1 Белоти (58), 4:1 Кирикеш (70), 4:2 Росетини (76), 5:2 Мертенс (80), 5:3 Фалке (84-д)

Пескара – Болоня 0:3
0:1 Масина (7), 0:2 Джемайли (41), 0:3 Крейчи (57)

Удинезе – Кротоне 2:0
2:0 Теро (43, 61)

Сасуоло – Интер 0:1
0:1 Кандрева (47)

Ювентус – Рома 1:0
1:0 Игуаин (14)