Легендата Франческо Тоти отново се превърна в големия герой за Рома. Това стана при победата на римляните с 3:2 като гост на Дженоа.

Ветеранът се появи като резерва и четвърт час по-късно изравни резултата, а в края "вълците" стигнаха до трудния успех. Шампионът Ювентус продължава да помита всичко по пътя си и на ходом надделя с 2:0 при домакинството си на Карпи. Головете за "старата госпожа" вкараха Ернанес и Симоне Дзадза в края на двете полувремена.

С две попадения на Гонсало Игуаин, Наполи победи с 2:1 Аталанта у дома и запази 2-то си място в класирането. Лацио пък подчини с 2:0 Интер на стадион "Олимпико", а Милан вече трепери за мястото си в Лига Европа през следващия сезон, след като направи драматично 3:3 с Фрозиноне насред "Сан Сиро".

Резултати и голмайстори:

Наполи – Аталанта 2:1
2:0 Игуаин (10, 77), 2:1 Албиол (85-авт)

Дженоа – Рома 2:3
0:1 Салах (6), 1:1 Тасчидис (13), 2:1 Паволети (65), 2:2 Тоти (77), 2:3 Ел Шааруи (87)

Лацио – Интер 2:0
1:0 Клозе (8), 2:0 Кандрева (84)

Милан – Фрозиноне 3:3
0:1 Паганини (2), 0:2 Крагл (44), 1:2 Бака (50), 1:3 Диониси (55), 2:3 Антонели (75), 3:3 Менез (90-д)

Удинезе – Торино 1:5
0:1 Янсон (12), 0:2 Аква (45), 1:2 Фелипе (47), 1:3 Мартинес (50), 1:4 Белоти (56), 1:5 Мартинес (83)