Сезонът във Висшата лига започна и изненадите стартираха oще от първия кръг.

Арсенал и Лестър направиха спиращ дъха мач още на старта на кампанията и лондончани съумяха да обърнат своя противник в рамките на последните няколко минути и да стигнат до инфарктна победа с 4:3.

Без съмнение голямата сензация в кръга бе загубата на шампиона Челси срещу непретенциозния отбор на Бърнли. След изгонването на капитана Кейхил, гостите поведоха с 0:3 в рамките на първото полувреме. Силите на лондончани пък стигнаха само за вкарването на два гола.

Уотфорд и Ливърпул сътвориха също сериозен футболен спектакъл, който завърши със зрелищно равенство 3:3. Гостите могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като водеха до самия край на мача, но "стършелите" се добраха до ремито буквално последните секунди.

Няма и как да не отбележим страхотния старт на Манчестър Сити и още по-страхотния на Манчестър Юнайтед.

"Гражданите" надвиха като гост Брайтън с 2:0, докато техният градски съперник разби на своя "Олд Трафорд" гостуващия Уест Хям с 4:0, а новото попълнение Ромелу Лукаку наниза дебютните си два гола.