Лудогорец осъществи рекорден за своята история трансфер на футболист. "Орлите" продадоха нападателя Руан Круз на настоящия шампион на Бразилия и носител на Копа Либертадорес – Ботафого, потвърдиха официално от разградския клуб. Предполага се, че сделката е на стойност 10 милиона евро.

Ръководствата на българския шампион и един от водещите клубове в Латинска Америка успешно финализираха сделката, а междувременно Руан премина медицинските прегледи в новия си клуб от Рио де Жанейро.

Трансферът на Руан Круз в Ботафого е огромен успех за скаутския отдел, спортно-техническото ръководство и клуба като цяло, пишат от Лудогорец.

"В Лудогорец спечелих първите трофеи в кариерата си. Благодаря на клуба за всичко. Оставам завинаги един от вас", заяви Руан Круз.

Нападателят бе привлечен в Лудогорец през юли 2023 година от друг бразилски гранд – Сантос, но преди да дойде в България бе преотстъпен на Васко да Гама. За година и половина Руан Круз изигра 83 мача за Лудогорец във всички турнири, като отбеляза 30 гола и направи 12 асистенции.

Това е вторият голям трансфер на тринадесеткратните шампиони през тази зима. Преди месец Рик Джонатан бе продаден на аржентинския вицешампион Талерес де Кордоба.