Лудогорец продължава със слабото си представяне в шампионатната част на Лига Европа, след като загуби с 0:2 гостуването си на белгийския колос Андерлехт.

Преломният момент на стадион "Лото Парк" в Брюксел дойде след половин час игра. Тогава необмислена постъпка на Кайо Видал му докара директен червен картон.

С човек по-малко на терена разградчани капитулираха в 67-ата минута, когато Самюъл Едози откри резултата. В 90-ата минута Руан Крус вкара гол, който след дълго преглеждане от ВАР беше отменен за засада на Педро Нареси. Крайното 2:0 оформи Андерс Дрейер в 95-ата минута.

Така "орлите" остават само с 1 точка след първите три мача и още нямат отбелязано попадение в същинската фаза на турнира. Хората на Игор Йовичевич заемат 33-то място в класирането от общо 36 отбора.

От своя страна Андерлехт продължава с отличното си представяне и вече има пълен актив от 9 т., след като преди това надделя над Реал Сосиедад (2:1) като гост и Ференцварош (2:1) у дома.

В следващия кръг за Лудогорец предстои още по-тежко изпитание. На 7 ноември в Разград отива Атлетик Билбао, в същия ден белгийците гостуват на РСФ.

Лудогорец създаде първото чисто положение в мача, но Диниш Алмейда направи голям пропуск. Защитникът на българските шампиони стигна до топката на далечна греда след центриране на Рик Джонатан и я отигра с коляно, но не успя да уцели вратата на белгийците от около метър пред голлинията.

След половин час игра се появиха и първите големи проблеми за Лудогорец. Кайо Видал реагира бурно на нарушение на играча на белгийците Тристан Дегрееф и бутна съперника си, а главният съдия Филип Глова даде по един жълт картон на двамата. Словакът обаче прегледа ситуацията с ВАР и вдигна директен червен картон на Кайо Видал, оставяйки Дегрееф на терена.

Лудогорец удържа без допуснат гол до края на полувремето, но мачът се изнерви много. В рамките на десет минути съдията вдигна картони на Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Рик Джонатан и капитана Педро Нареси, който ще пропусне следващия европейски мач на Лудогорец.

Санкциониран бе и старши треньорът на българския тим Игор Йовичевич, който предпочете да не прави промени на почивката.

Андерлехт натисна Лудогорец и стигна до гол в 67-та минута. Ян-Карло Шимич подаде на свой съотборник в наказателното поле и Хендрик Бонман отрази първия удар, а добавката на Шимич бе блокирана от друг играч на Лудогорец. Топката обаче попадна на пътя на появилия се малко по-рано на терена Самюел Едози, който преодоля стража на разградчани за крайното 1:0.

Лудогорец стигна до изравнителен гол в 90-ата минута на срещата, но той бе отменен. Педро Нареси спечели висока топка в наказателното поле на Андерлехт и я насочи към далечния ъгъл с глава, но тя рикошира от гредата и се върна в игра. Руан Секо успя да стреля на добавка и бе точен, но ВАР отмени гола заради засада на Нареси при центрирането.

Андерлехт стигна и до второ попадение чрез Андер Дрейер в четвъртата минута на добавеното време, с което бе оформен крайният резултат. Победата изкачи Андерлехт на върха в класирането на Лига Европа, където белгийците са равни с Лацио и Тотнъм с по девет точки.

Андерлехт - Лудогорец 2:0

Голмайстори: 1:0 Самюел Едози 67, 2:0 Андерс Дрейер 90+4

Андерлехт: Колин Косеман, Тома Фокет (83-Килиан Сардела, Ян-Карло Шимич, Леандер Дендонкер, Лудвиг Аугустинсон (75-Муса Ндиайе), Матс Ритс, Маджид Ашимеру (59-Каспер Долберг), Тристан Дегрееф (46-Самюел Едози), Марио Стрьойкенс (59-Яри Ферсхерен), Андерс Дрейер и Луис Васкес.

Лудогорец: Хендрик Бонман, Сон (87-Дени Групер), Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Аслак Фон Витри, Дерой Дуарте (75-Ерик Маркус), Ивайло Чочев (89-Агибу Камара, Педро Нареси, Рик Джонатан, Квадво Дуа (76-Руан Секо) и Кайо Видал

Стадион: "Лото Парк", Брюксел
Съдия: Филип Глова, Словакия
Жълти картони: Тристан Дегрееф, Тома Фокет, Килиан Сардела (Андерлехт); Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Педро Нареси, Рик Джонатан, Игор Йовичевич-треньор, Хендрик Бонман, Серджио Падт (Лудогорец)
Червен картон: Кайо Видал 30' (Лудогорец)