Шампионът на България за последните 13 сезона Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Визитата на "орлите" бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион "Хювефарма Арена" в Разград. На стадион "Христо Ботев" във Враца в момента се извършва подобряване на тревното покритие, заради което мачът там нямаше как да се проведе.

Срещата бе дебют за новия старши треньор на шампионите Игор Йовичевич, който заложи на обичайната за тима схема 4-2-3-1.

Под обилния дъжд в Разград Лудогорец имаше пълно игрово преимущество. В осмата минута Ивайло Чочев не успя да уцели вратата от десетина метра след прострелно центриране по земя от левия фланг. Пет минути след това Якуб Пьотровски също стреля в аут след подаване на Георги Русев.

В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на Ботев Враца Любомир Василев. Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-тата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1.

Шест минути по-късно Лудогорец организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани.

През второто полувреме темпото в играта и на двата отбора се изгуби напълно и играта бе доста вяла.

Победата върна Лудогорец на върха в класирането с 25 точки, колкото има и вторият Левски. Шампионите обаче имат и мач по-малко. Ботев Враца е на 14-о място със 7 точки.

Ботев Враца - Лудогорец 0:2

Голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 33, 0:2 Рик Джонатан 39

Ботев Враца (5-3-2): Любомир Василев - Деян Лозев, Дилян Георгиев (81-Стефан Велев), Мартин Бачев, Стефан Цонков, Мартин Ачков (86-Мартин Дичев) - Чавдар Ивайлов (46-Антоан Стоянов), Давид Суарес, Мартин Смоленски (73-Даниел Кондраков) - Даниел Генов (73-Марко Мажуга), Браян Переа
Треньор: Христо Янев

Лудогорец (4-2-3-1): Хендрик Бонман - Аслак Фон Витри, Едвин Куртулуш, Оливие Вердон, Дени Групер - Ивайло Чочев (71-Агибу Камара), Педро Нареси - Георги Русев (60-Кайо Видал), Якуб Пьотровски (87-Дерой Дуарте), Рик Джонатан (71-Спас Делев) - Руан Секо (60-Квадво Дуа)
Треньор: Игор Йовичевич

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Драгомир Драганов