Лудогорец постигна четвъртата си поредна победа в първенството, след като излъга с 1:0 като гост Берое. Единствения гол след спорна дузпа вкара Тодор Неделев в 65-та минута на срещата. В добавеното време на срещата Франсиско Сагардия от домакините удари греда.

Така Лудогорец се изкачи до 3-то място в класирането като има пълен актив от 12 точки след изиграните си 4 мача. Води Левски с 15 точки, пред Спартак Варна с 13, като и двата тима имат по 6 мача. Берое записа втората си загуба от началото на сезона и към момента е на 6-та позиция с 10 точки

През първото полувреме Лудогорец контролираше играта, но и Берое се отбраняваше добре. Шампионите опитваха предимно с далечни удари да вкарат гол, но Руан, Фон Витри и Чочев стреляха покрай вратата. В 38-та минута пък след центриране от ъглов удар Якуб Пьотровски с глава разтресе напречната греда.

Берое също имаше своите шансове при бързи контраатаки, но при една от тях Куртулуш спря откъсващия се зад защитата Сантиаго Годой. Кошмара, както е прякорът на аржентинския нападател, имаше добра възможност и в 33-та минута, но шутира в аут.

Второто полувреме започна хубаво центриране към Годой, който остана на сантиметри от това да засече топката. След това Тодор Неделев стреля неточно от далечно разстояние.

В 63-та минута именно Неделев трябваше да изпълнява дузпа след странно решение на главния рефер. Оиер Сареги задържа Спас Делев в наказателното поле и първоначално Владимир Вълков подмина с лекота ситуацията. След това обаче я прегледа с ВАР и побърза да посочи бялата точка. Неделев без проблеми реализира и направи 1:0. Това бе и единственият точен удар на Лудогорец в срещата.

В заключителните минути резервата Квадво Дуа изскочи сам срещу вратаря на домакините, но стреля над вратата. В 91-та минута пък Франсиско Сагардия изненада защитата на Лудогорец с далечен удар, Падт не се намеси особено добре, а топката се отклони в страничната греда. При последвалия ъглов удар Берое дори успя да реализира, но реферът Вълков беше побързал да отсъди нарушение в атака още преди удара на Саломони.

Берое - Лудогорец 0:1

0:1 Тодор Неделев 65’-дузпа

Берое: Артур, Сариеги, Минго, Саломони, Скуадроне (81 - Салидо), Еспиноса, Пинеда (81 - Сеихас), Пачаме, Гаврилов, Белоти (26 - Тоума), Годой (87 - Сагардия)

Лудогорец: Падт, Недялков, Вердон, Куртулуш, Фон Витри, Чочев, Пьотровски (79 - Нареси), Видал (46 - Делев), Джонатан (46 - Русев), Неделев, Руан (69 - Дуа)