Лудогорец изпита трудности в реванша с Динамо Минск в Унгария и го загуби с 0:1, но продължава към третия квалификационен кръг на Шампионската лига с общ резултат 2:1 от двата мача.

Иван Бахар вкара единствения гол в мача в 37-ата минута, възползвайки се от прецизно подаване на Трофим Мелниченко. Завършекът на Бахар отблизо даде преднина на Динамо след период на сравнително неспокойна игра.

Преди това Лудогорец имаше възможност да отбележи в четвъртата минута, когато удар на бразилското крило Рик Джонатан беше спасен от вратаря на Динамо Фьодор Лапухов. Малко след това Руан Секо също пропусна чиста възможност за българския отбор.

Динамо Минск имаше своята близка възможност в 11-ата минута, когато удар на Павел Седко беше отразен от германския вратар на Лудогорец Хендрик Бонман в напречната греда.

През второто полувреме Лудогорец бе близо до изравняване, особено когато погрешен опит за спасяване на Лапухов едва не доведе до автогол, а топката се удари в гредата.

Бонман, който направи официален дебют за Лудогорец, бе извикан отново в действие в 70-ата минута, като спаси решаващ удар от воле на Педро Игор.

Въпреки продължаващия натиск и създадените шансове от играчи като Бернард Текпетей и Якуб Пьотровски, Лудогорец не успя да намери мрежата и резултатът остана 1:0 в полза на Динамо Минск.

Така в следващия кръг Лудогорец излиза срещу първенеца на Азербайджан - Карабах.

Динамо Минск - Лудогорец 1:0

1:0 Иван Бахар - 37'

Динамо Минск: Фьодор Лапухов, Артьом Биков, Владислав Калинин, Алексей Гаврилович, Раи, Павел Седко, Александър Селява, Никита Демченко, Трофим Мелниченко, Стивън Алфред, Иван Бахар

Лудогорец: Хендрик Бонман, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Тодор Неделев, Якуб Пьотровски, Ивайло Чочев, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Руан Секо