Лудогорец победи наглед лесно с 2:0 Динамо Минск в първия мач от втория кръг на квалификациите в Шампионската лига. В Разград “орлите” имаха пълно превъзходство и взеха аванс преди реванша в Унгария след седмица след голове на Бърнард Текпетей в 9-тата минута и Тодор Неделев от дузпа в края на първата част.

Така след като на старта на евроучастието си през този сезон тимът на Георги Дерменджиев се справи с грузинския Динамо Батуми, сега направи важна крачка към елиминирането и на грузинския Динамо Минск. Победителят от двойката ще играе в следващата фаза срещу Линкълн Ред Импс от Гибралтар или Карабах от Азербайджан. Вчера азерите победиха с 2:0 като гост.

Лудогорец започна силно срещата и още в 9-та минута поведе в резултата. След многоходова атака “орлите” разсякоха защитата на гостите през центъра с подаване на Якуб Пьотровски към Бърнард Текпетей. Крилото изскочи сам срещу вратаря на Динамо и с мощен удар направи 1:0.

Последваха нови силно изяви на разградчани, но Текпетей и Неделев не успяха да отбележат след последователни удари. В 28-та минута Динамо имаше своята добра възможност, като Подстрелов намери връхлитащия на скорост Пихас, чийто удар по диагонала бе спасен от Падт. Малко след това Вердон блокира шут на Мелниченко.

Така се стигна до края на полувремето, когато Руан Секо изведе на стрелкова позиция Тодор Неделев, който получи удар в лицето от Политевич. Главният рефер отсъди дузпа, а самият Неделев с безкомпромисно изпълнение направи 2:0. До края на първата част Лудогорец можеше да вкара и трети гол, но Руан и Фон Витри не успяха да отправят точни удари.

Лудогорец започна силно и втората част. Минути след подновяването на играта “орлите” изградиха страхотна атака, при която Неделев беше оставен сам срещу вратаря. Хафът обаче не успя да натисне добре топката и я прати над гредата.

Малко след това пък Пьотровски стреля силно, но Лапухов отрази. Динамо опита с далечен удар на Педро Игор да намали изоставането си, но бразилецът стреля покрай вратата.

Лудогорец - Динамо Минск 2:0

1:0 Бърнард Текпетей 9’

2:0 Тодор Неделев 45’-дузпа

Лудогорец: Падт, Фон Витри, Вердон, Алмейда, Недялков, Чочев, Пьотровски, Неделев (78 - Дуарте), Текпетей (78 - Делев), Рик (74 - Видал), Руан (62 - Тисера)

Динамо Минск: Лапуков, Пихас, Политевич, Гаврилович, Раи, Школик (53 - Алфред), Селява (87 - Биков), Димченко, Подстрелов (53 - Игор), Мелниченко, Жардев (46 - Одеола)