Лудогорец успя да се възползва от грешката на ЦСКА, след като постигна домакинска победа с 5:1 над Локомотив София.

Това стана в среща от 17-ия кръг на "А" група, която се игра на стадиона в Разград.

"Орлите" започнаха мача силно, но в 34-ата минута Романов ги попари, след като откри за Локо.

Вандерсон обаче изравни в 44-ата минута, а в 54-ата Марселиньо оформи пълния обрат. В 78-ата минута бразилецът вкара още едно попадение. Хамза също се разписа в 82-ата минута, а Абало оформи крайния резултат в 90-ата минута.

След този мач Лудогорец продължава да е втори, но с актив от 35 точки. Тимът вече е само на 3 точки от първото място, което е заемано от ЦСКА.

Локо пък е на 6-ата позиция с 26 точки в актива си.

Срещата започна с малко бавно темпо, но все пак Лудогорец отправи първия удар към вратата на противника. Кишада стреля силно, но топката излезе в аут.

В 8-ата минута пък Абало бе непокрит в наказателното поле и отправи диагонален удар, който обаче излезе в аут.

Пет минути след това Марселиньо изпусна страхотна възможност. Той засече с глава центриране на Кишада, но топката премина на сантиметри покрай вратата.

Натискът на домакините обаче започна да става доста сериозен през следващите минути, но головете не падаха.

В 34-ата минута Локо изненадващо поведе в резултата след попадение на Романов.

Моци допусна груба грешка и остави топката за Генов, който напредна по крилото и пусна към точката на дузпата.

Шехуди пропусна кълбото за Романов, който го засече във вратата на противника.

Две минути след това Генов отправи удар от дистанция, който излезе в аут.

В 44-ата минута разградчани стигнаха до изравнителен гол, след като Вандерсон вкара с глава от близка дистанция след центриране на Кайсара.

След почивката домакините понатиснаха противника и в 51-ата минута Златински отправи опасен удар от фаул, който обаче излезе в аут.

Все пак "Орлите" стигнаха до обрата, след като Марселиньо реализира в 54-ата минута.

Кайсара проби отдясно и подаде към своя сънародник, който изпрати топката във вратата на Локо.

Няколко минути след това Моци изпрати от чиста позиция топката на сантиметри покрай вратата.

Вандерсон също отправи удар от чиста позиция в 63-ата минута, но топката излезе в аут.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Трифонов получи втори жълт и червен картон за фаул срещу Абало.

В 78-ата минута интригата в мача бе тотално убита, след като Абало намери Марселиньо на отлична позиция и бразилецът реализира третия гол за своя тим.

Четири минути след това и Хамза се разписа, след като отклони покрай Митрев подаване на Абало от задна позиция, а до края резултатът се запази.

В 90-ата минута Абало оформи крайния резултат, след като направи самостоятелен пробив и с удар покрай Митрев реализира.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО СОФИЯ 5:1

0:1 Романов 34' 1:1 Вандерсон 44' 2:1 Марселиньо 54' 3:1 Марселиньо 78' 4:1 Хамза 82' 5:1 Абало 90'

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Ал. Александров, Минев, Златински (86 - Ернандес), Вандерсон (88 - Василев), Дяков, Абало, Кишада (76 - Хамза), Марселиньо

ЛОКО СФ: Митрев, Хаджиев, Траянов, Елтон, Шехуди (86 - Манолов), Ливраменто (89 - Васев), Том, Иванов (73 - Toдоров), Трифонов, Романов, Генов