Ботев Пловдив продължава победната си серия в Първа лига, след като „канарчетата“ постигнаха четвърти пореден успех в шампионата и общо девети от началото на сезона. Играчите на Душан Керкез надделяха с минималното 1:0 над състава на Черно море като домакини в среща от 13-ия кръг на първенството. Единственото попадение в двубоя реализира Вини Трибуле още в петата минута на мача. В 35-ата пък „моряците“ уцелиха греда чрез Росен Стефанов.

Така „жълто-черните“ събраха актив от 28 точки и временно се изравниха на второто място в подреждането с тима на Левски, който по-късно днес посреща Берое. Черно море остава на пета позиция с 22 точки.

Двубоят започна отлично за „канарчетата“, които откриха резултата още в петата минута. След центриране от корнер на Константинос Балоянис Антоан Конте отклони на първа греда и от главата на Даниел Димов топката се насочи към вратата на Пламен Илиев, който първоначално успя да отрази, но при добавката Вини Трибуле реализира от непосредствена близост за 1:0.

След попадението последваха равностойни минути, в които Черно море се опита да отговори, но трудно стигаше до чисти ситуации пред Ханс Кристиан Бернат.

Все пак в 35-ата минута гостите от Варна бяха много близо до изравняването. „Моряците“ изпълниха късо корнер, след който Васил Панайотов центрира към вратарското поле. Там Уеслен Жуниор бе оставен непокрит и продължи с глава към Росен Стефанов, който от няколко метра обаче уцели гредата.

Четири минути по-късно Мартин Милушев се озова на стрелкова позиция на около 20 метра от вратата на Ботев и шутира опасно, но Бернат бе на мястото си, за да отрази. Така почивката дойде при гол аванс за „жълто-черните“.

Седем минути след подновяването на играта през втората част домакините отново можеха да реализират след статична ситуация. Балоянис центрира прецизно от пряк свободен удар към Атанас Чернев, който изпревари защитниците на Черно море и стреля с десния крак, но встрани от целта.

В 61-ата минута капитанът на Ботев Ивелин Попов опита силен шут от дистанция, който обаче премина покрай вратата.

Десет минути по-късно Балоянис бе изпуснат в наказателното поле на Черно море и опита да завърши с левия крак, но ударът му бе твърде неточен.

В 74-ата минута „моряците“ пропусната страхотен шанс да изравнят. Асен Дончев изведе добре Клаудиу Кешеру с подаване зад гърба на Атанас Чернев, но топката тупна в неравност на терена и изненада нападателя на гостите, който не успя да нанесе силен изстрел.

До края на мача гостите притиснаха своя съперник в търсене на попадение, но "канарчетата" бяха достатъчно солидни в отбрана, за да задържат своя аванс, а на свой ред пропуснаха няколко добри възможности за реализиране на бързи контраатаки.

В добавеното време на мача все пак играчите на Илиан Илиев получиха изгоден шанс при центриране в наказателното поле към непокрития Андреяс Калкан, който обаче от малък ъгъл стреля неточно.

Това бе девета победа за Ботев (Пловдив) през този сезон, като осем от тях са дошли с резултат 1:0.

Ботев Пловдив - Черно море   1:0
1:0 Вини Трибуле 5

Състав на Ботев (Пловдив): Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Ален Корошец (89-Матиюс Ремейкис), Ивелин Попов, Ехидже Укаки (72-Самуел Акере), Кристиан Нвачукву (81-Алекса Мараш), Вини Трибуле

Състав на Черно море: Пламен Илиев, Росен Стефанов, Даниел Димов (81-Велислав Василев), Влатко Дробаров, Асен Дончев, Виктор Попов, Ренан Арияш, Васил Панайотов (70-Едгар Пашеко), Мартин Милушев (70-Исмаил Иса), Уеслен Жуниор (81-Андреяс Калкан), Брено Тейшейра (46-Клаудиу Кешеру)