Черно море успя да се измъкне от домакинска загуба от Арда с гол на Живко Атанасов в 90+5 минута на мача от 8-ия кръг на първенството. Педи това кърджалийският тим бе повел с гол през първата част. С равенството Черно море е вече с 15 точки, а Арда е с 11 точки в актива си.

Първата възможност в мача бе за домакините в 8-ата минута когато Дуду центрира отдясно в наказателното поле на гостите, където Васил Панайотов с плонж засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата. Две минути по-късно Брено Тейшейра засече с глава топката след центриране на Мазир Сула, но тя попадна в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

В 12-ата минута Борислав Цонев стреля от около 20 метра по земя, но вратарят на Черно море Пламен Илиев улови топката. В 14-ата минута гостите откриха резултата. Борислав Цонев центрира от корнер отдясно, а Феликс Ебоа Ебоа надскочи всички и засече топката с глава за 1:0 за Арда.

В 27-ата минута Густаво Каскардо стреля силно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата на Черно море. В ответната атака Асен Дончев бе изведен в добра позиция в наказателното поле на Арда и стреля от 14-15 метра по земя, но вратарят Анатолий Господинов улови топката без проблеми. В 45+2 минута на първата част Дуду нахлу в наказателното поле на Арда, където падна, но според съдията нарушение нямаше.

В 47-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Анатолий Господинов внимаваше и независимо, че изпусна първоначално топката, я улови. В 48-ата минута Борислав Цонев отправи страхотен шут отдясно, но топката профуча над вратата на Черно море.

Не след дълго Дуду центрира отдясно в наказателното поле на Арда, където Клаудиу Кешеру успя да стреля, но неточно. В 62-ата минута Едгар Пашеко можеше да изравни резултата. Той бе намерен на границата на наказателното поле, финтира играч на гостите и стреля, но вратарят Анатолий Господинов улови.

В 78-ата минута вратарят на гостите Анатолий Господинов предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар на Клаудиу Кешеру от фаул.  Борис Тютюков пък стреля опасно по диагонал отляво, но топката премина над вратата на домакините.

В 87-ата минута Велислав Василев пропусна от чиста позиция да вкара гол за домакините. В петата минута на добавеното време Едгар Пашеко проби отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където Живко Атанасов засече топката и от няколко метра донесе точката на Черно море.

Черно море – Арда 1:1

0:1 Феликс Ебоа Ебоа (14-ата мин.)

1:1 Живко Атанасов (90+5 минута);

Черно море: Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (39-ата мин. Даниел Мартин), Васил Панайотов, Даниел Димов (64-ата мин. Исмаил Иса), Виктор Попов, Дуду (77-ма мин. Велислав Василев), Асен Дончев (46-ата мин. Едгар Пашеко), Мазир Сула, Брено Тейшейра (46-ата мин. Клаудиу Кешеру);

Арда: Анатолий Господинов, Густаво Каскардо (74-ата мин. Илкер Будинов), Офор Чинонсо, Борислав Цонев (87-ма мин. Пламен Крачунов), Тонислав Йорданов (69-ата мин. Джелал Хюсеинов), Емил Виячки, Иван Тилев (69-ата мин. Борис Тютюков), Димитър Велковски, Лъчезар Котев, Феликс Ебоа Ебоа, Станислав Иванов (87-ма мин. Стефан Статев);