Локомотив София изненада Черно море и го победи с 2:1 в мач от третия кръг на efbet Лига.

Анте Аралица откри резултата малко след почивката, получавайки подаване от Бруно Франко. В последната минута на мача Светослав Диков удвои, макар голът да не беше признат веднага, а след намесата на VAR.

Черно море успя да се върне много късно в мача - чак в 99-ата минута чрез резервата Асен Дончев. Двата отбора не създадоха много голови положения, като интересното е, че Локо вкара две от трите си точни стрелби, а "моряците" - един от двата си точни шута.

След първата си победа за сезона Локомотив София събра 4 точки и дели четвърта позиция. Варненци разполагат със същия точков актив.

Още в деветата минута столичани трябваше да направят принудителна смяна. Капитанът Валентин Николов получи контузия и на негово място на терена влезе Селсо Рапосо.

В 20-ата минута Велислав Василев от гостите направи пробив, който завърши с удар, но топката беше уловена от вратаря Александър Любенов.

Само две минути по-късно Анте Аралица шутира от дистанция, но ударът му беше блокиран в последния момент и топката премина покрай вратата, пазена от Пламен Илиев.

В допълнителното време на първата част Симеон Славчев би към вратата на варненци, но Пламен Илиев лесно се справи със ситуацията.

Локомотив поведе в 52-ата минута. Бруно Франко подаде за Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата не остави никакви шансове за Пламен Илиев.

В 64-ата минута Станимир Тренчев показа червен картон на Мазир Сула, след нарушение срещу Анастасиос Пицолис. Реферът се консултира с видео асистент арбитрите и отстрани от терена халфа на "моряците".

След това Черно море изпитваше трудности да достигне до положения за изравняване на резултата. В 75-ата минута резервата Дуду шутира от фаул, но кълбото се отби в стената и излезе в ъглов удар.

В последната минута от редовното време влезлият от пейката Светослав Диков направи 2:0 след бърза атака и извеждащо подаване на Красимир Станоев.

В деветата минута на продължението Асен Дончев с шут от дистанция реализира почетен гол в полза на варненци.

Локо София - Черно море 2:1

1:0 Анте Аралица - 52'

2:0 Светослав Диков - 90'

2:1 Асен Дончев - 99'

Локо София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 46. Стефан Ламбезе, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев, 3. Доналдо Ака, 29. Анте Аралица

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 5. Начо Паис, 91. Велислав Василев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса