С три гола в рамките на само четири минути след почивката Черно море победи Монтана с категоричното 4:0 в първата съботна среща от 15-ия кръг в "А" група.

През първата част играта беше равностойна, като домакините бяха по-активни, но не успяха да спечелят аванс. Удари на Матей Поплатник и Борислав Балджийски не намериха пазената от Георги Китанов врата.

След почивката превъзходството беше изцяло на страната на носителя на купата на страната за 2015 година. В 63-ата минута Андреас Васев центрира пред вратарското поле, а Мехди Бурабия нахлу от задна позиция и със странична ножица прати топката в горния ъгъл на вратата.

Само две минути след това Матия Курьор получи от дълбочина, справи се с Иван Михов, за да излезе очи в очи с вратаря Христо Иванов и да го прониже с точен удар в близкия ъгъл.

В 67-ата минута Курьор изведе Педро Еуженио на голова позиция, а последният с удар между краката на Христо Иванов даде три гола аванс за варненци.

Десетина минути след това Матия Курьор подаде технично към резервата Хуан Вареа и той с левия крак направи 4:0 секунди след появата си на терена.

Поражението остави Монтана на предпоследното девето място в "А" група с актив от едва 12 точки. Черно море прекъсна серия от две поредни загуби и е на шеста позиция в класирането с 21 точки.

По-късно днес шампионът Лудогорец Разград е домакин на ОФК Пирин Благоевград.

Монтана - Черно море 0:4

0:1 Мехди Бурабия 63
0:2 Матия Курьор 65
0:3 Педро Еуженио 67
0:4 Хуан Вареа 77

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров, Иван Михов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Станислав Генчев (71-Георги Ангелов), Борислав Балджийски (61-Атанас Илиев), Алби Дости, Владимир Мичев (68-Здравко Лазаров), Сергей Георгиев, Матей Поплатник

Черно море: Георги Китанов, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Пауло Да Силва, Михаил Венков, Тодор Паланков (87-Бекир Расим), Стенио (80-Стефан Станчев), Мехди Бурабия, Педро Еуженио, Андреас Васев (75-Хуан Вареа), Матия Курьор