Ювентус – Рома, мач от 38-ия кръг на Серия "А", ст.: "Алианц Стейдиъм", Торино, начало: 21.45 часа
Вероятни състави:
Ювентус: Буфон, Данило, Демирал, Ругани, Матюиди, Пеетерс, Рабио, Рамзи, Бернардески, Дзанимакия, Роналдо
Треньор: Маурицио Сари
Рома: Лопес, Смолинг, Ибанес, Коларов, Дзапакоста, Верету, Диавара, Спинацола, Дзаниоло, Мхитарян, Калинич
Треньор: Пауло Фонсека
Прогноза на Gol.bg:
Дербито от последния кръг на Серия "А" е без значение и за двата отбора. Ювентус си осигури деветата поредна титла, докато Рома е непоклатим от 5-то място.
Очаква се треньорът на шампионите Маурицио Сари да даде шанс за изява на няколко млади футболисти. Сред тях са халфът Дауда Пеетерс (21 г.) и Лука Дзанимакия (22 г.), които дебютираха в последния кръг срещу Каляри (0:2). Нападателят остава отлични впечатления в Сардиния и определено си заслужи да играе в тази среща. Пред завръщане е и Мерих Демирал, който е здрав след тежка контузия, получена през януари в среща именно със столичани.
Не е изключено и Пауло Фонсека да заложи на няколко младоци. Той все пак ще разчита и на голяма част от звездите си в опит Рома да прекъсна черната си серия от 10 поредни загуби като гост на Юве във всички турнири.
За последно "вълците" не паднаха в Торино през 2011 г., след като спечелиха с 2:0 за Купата на Италия. Последният им успех в дома на "старата госпожа" за първенство датира от 2010 г. с 2:1. От тогава изминаха 9 срещи, от които Юве спечели 8 поредни и 1 завърши наравно – 1:1, отново през 2010 г.
Сега римляните влизат в отлична форма в дербито – 6 победи и 1 реми в последните си 7 мача, с което прекъснаха серията си от 3 последователни загуби. Юве пък определено не се представя на желаното ниво, падна 2 пъти в последните си 4 двубоя и тази вечер мислите ще са насочени към 1/8-финалния реванш в Шампионска лига с Олимпик Лион следващата седмица.
Торинци имат да заличават пасив от 0:1 и за това според нас тази вечер няма да играят на 100%. Все пак ще заложим на голово равенство.
Прогноза: Ювентус – Рома 1:1







Централна прогноза
Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
Изтеглянето на танкера “Кайрос” е планирано за утре
След отказ на двигател: Самолет на United Airlines се върна аварийно във Вашингтон
Рецептата Dnes: Кекс с банани и какао
Балабанов, ИТН: Допуснахме грешки, но няма от какво да се крием
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар19:01 | 24 апр 2024 г.
01:17 | 2 авг 2020 г.
20:23 | 1 авг 2020 г.
17:27 | 1 авг 2020 г.
13:16 | 1 авг 2020 г.
13:15 | 1 авг 2020 г.
12:16 | 1 авг 2020 г.
11:49 | 1 авг 2020 г.
Напиши коментар