Резервата Джейми Гитънс реализира два гола през второто полувреме, а Борусия Дортмунд победи с 3:0 като гост Брюж на старта на Шампионска лига.

Финалистът от миналия сезон пропусна няколко изгодни шанса през първото полувреме, а вратарят Грегор Кобел имаше решителни намеси след опити за гол от страна на Хуго Велтсен. 20-годишното крило Гитънс откри резултата в 76-ата минута след удар и рикошет, който направи безпомощен вратаря Симон Миньоле.

Силната игра на германския отбор продължи и десет минути след това Гитънс направи самостоятелен пробив и реализира второто попадение във вратата на белгийците.

Класическата победа за Дортмунд беше оформена от Серху Гираси от дузпа дълбоко в допълнителното време. Наказателният удар за гостите беше отсъден след нарушение на Брандън Мехеле срещу Гираси.