Херта победи Борусия Дортмунд с 1:0 в двубой от 15-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Олимпиащадион" в Берлин.

Страдащият през този сезон Дортмунд не показа почти никакви идеи през първото полувреме и бе наказан от бившия си футболист Юлиан Шибер, който откри резултата преди паузата.

През второто полувреме Борусия заигра по-офанзивно, но Крафт се отличи с добри намеси. Три минути преди края Иммобиле направи страхотен пропуск с глава.

Херта събра 17 точки и излезе на 12-а позиция. Борусия Дортмунд се върна в зоната на здрача с актив от 14 пункта.

Двата отбора започнаха мача доста открито и атаките се редуваха пред двете врати. Въпреки това липсваха интересни ситуации, които да поставят под напрежение двата дефанзивни вала. Скелбред стреля силно, но право в ръцете на Лангерак.

Бе изминал четвърт час игра, когато Чиро Иммобиле пробва късмета си с изстрел от дистанция, но прати кълбото високо над целта. Обамеянг опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но без успех.

В средата на първото полувреме реферът отсъди спорно нарушение пред наказателното поле на гостите, давайки възможност на Рони да покаже специалитета си. Той обаче би над напречната греда с левия крак.

Борусия бе с по-голямо притежание на топката, но така и не успяваше да създаде нито една смислена атака, която да притежава нужната острота. За капак Хенрих Мхитарян получи контузия в задната част на бедрото и бе заменен от Якуб Блашчиковски.

В 40-тата минута сметнатият за ненужен в Дортмунд Юлиан Шибер откри резултата, вкарвайки петия си гол за сезона. Той получи от Скелбред, финтира Хумелс и Кел, за да матира Лангерак с удар в десния ъгъл. След попадението си Шибер не се зарадва, показвайки уважение към бившия си клуб.

Гостите се опитаха да отговорят веднага, но снарядът на Илкай Гюндоган от дистанция профуча на педя от напречната греда. След това Обамеянг стреля неточно с глава.

В последната минута на първата част Шибер отново показа класата си, извеждайки Бееренс сам срещу Лангерак, но австралийският страж спаси сигурно попадение.

Треньорът на гостите Юрген Клоп заложи на изцяло офанзивна схема след паузата, пускайки в игра доскорошната звезда на Херта Адриан Рамос. Колумбиецът влезе на мястото на Себастиан Кел.

Рони изведе Бен-Хатира отляво, но последният нацели мрежата от външната й страна. Борусия опитваше да направи нещо интересно с центрирания на Блашчиковски и Шмелцер, но защитата на домакините се справяше.

В средата на второто полувреме Чиро Иммобиле отправи бомбен изстрел от въздуха след пас на Бендер, но Крафт успя да боксира.

Двайсетина минути преди края на редовното време Гюндоган получи добра позиция за стреля от пряк свободен удар, но спечели само корнер. Хумелс засече с глава, но Крафт спаси.

Десетина минути преди края на мача Шмелцер и Гюндоган пробваха далечни удари, но Крафт бе заел правилното място и внесе спокойствие.

В 87-та минута Обамеянг центрира отляво и Чиро Иммобиле получи невероятна възможност да изравни резултата. Той засече с глава, но прати кълбото покрай левия страничен стълб!

В добавеното време излезлият напред Мич Лангерак подаде с глава към Нури Шахин, но неговият силен удар се оказа неточен.

Херта - Борусия Дортмунд  1:0

1:0  Юлиан Шибер - 40'

Херта: Крафт, Пекарик, Хегелер, Шулц, Брукс, Бееренс, Бен-Хатира (ван ден Берг - 69'), Рони (Лустенбергер - 83'), Скелбред (Хосогай - 70'), Нимайер, Шибер

Дортмунд: Лангерак, Хумелс, Суботич (Шахин - 83'), Шмелцер, Пишчек, Кел (Рамос - 46'), Бендер, Гюндоган, Мхитарян (Блашчиковски - 34'), Обамеянг, Иммобиле