Локомотив (Пловдив) победи с 4:2 след дузпи Черноморец (Бургас) на 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Резултатът откри Браян Переа в началото на второто полувреме, а Живко Петков изравни 13 минути преди края.

При изпълнение на наказателните удари Тодор Чаворски и Станислав Маламов пропуснаха за "акулите", чиито удари бяха отразени от Кристиан Томов. Вратарят на бургазлии Димитър Тодоров пък отрази единствено изстрела на Ангел Лясков. За победителите точни бяха Хуан Переа, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов.

Лошият терен поизравни силите на двата отбора, като до 30-ата минута Живко Петков пропусна една възможност за лидера в Югоизточната Трета лига. След това Хуан Переа и Марсилио Де Лима имаха шанс да се разпишат за гостите от Пловдив, но вратарят Димитър Тодоров показа класа.

Началото на второто полувреме беше за пловдивчани, които излязоха напред в резултата само след 6 минути. Централният им нападател Хуан Переа беше изведен зад гърба на защитата на Черноморец, Петър Генчев го изпусна и колумбийското острие стреля по диагонала, а вратарят Димитър Тодоров не се намеси по най-добрия начин.

В 65-ата минута Станислав Маламов влезе в наказателното поле от ляво, стреля много мощно, но Томов спаси. Домакините натиснаха и логично стигнаха до изравнителен гол. Живко Петков засече с глава центриране от свободен удар на Чаворски и прати топката в мрежата. Чаворски можеше да донесе успеха на Черноморец в последната минута на редовното време, но влязъл от дясно, предпочете да върне топката назад.

В продълженията Локо имаше повече положения, но Марсилио Де Лима пропусна най-добрата. "Акулите" пък се защитаваха смело, а Маламов пропусна златен шанс да класира отбора си напред в турнира.