Черноморец Бургас загуби с 0:1 от Монтана, но се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България. „Акулите“ паднаха на "Лазур", но с общ резултат 3:2, продължават напред в надпреварата.

Единственото попадениe в двубоя падна в 7-та минута. Мичев беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от около десет метра, прати топката в мрежата на Янко Георгиев.

Отборът на Черноморец създаде няколко положения до почивката, но до гол не се стигна. В 30-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като вратарят им беше изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън границата на наказателното поле.

През втората част бургазлии отново бяха по-активния отбор, но трудно се стигаше до чисти голови положения. Пропуски пред вратата направиха Петър Атанасов, Крум Стоянов и Жереми Манзоро.

Черноморец - Монтана 0:1

Голмайстор: Мичев (10)

Черноморец: 12. Георгиев, 3. Тр. Траянов, 7. Ангелов (83-та Мехмедов), 10. Родригес (78-ма Кр. Стоянов), 13. Амари, 14. Манзоро (68-ма Ванчо Траянов), 23,Чико, 26 Павлов, 30 Балтанов –к, 44 Филипов, 90. Атанасов.

Монтана: 1. Хр. Иванов, 2. Мечечиев, 3. Михов, 7. Георгиев, 8. Почански (38 – Васев), 9. Антонов, 14. Илиев, 15. Василев, 16. Мичев, 20. Митов, 22. Костадинов