Тампа Бей изравни рекорда по победи в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като надви с 6:3 Бостън в последния ден от редовния сезон. Това бе 62-а победа за Лайтнинг през годината и с това те изравниха постижението на Детройт от сезон 1995/1996.

Стивън Стамкос вкара гол при човек по-малко за Тампа Бей в третата част, в която шампионите от редовния сезон нанизаха три шайби. Никита Кучеров, Антъни Сирели, Ерик Чернак, Брейдън Кобърн и Тайлър Джонсън също се разписаха за Тампа Бей, а третият вратар Едуърд Паскал спря 30 удара на вратата си.

Тампа Бей изравни рекорда на Детройт с този мач, но шест от победите на Лайтнинг бяха спечелени след дузпи. Лигата въведе решаващите свободни удари в началото на сезон 2005/2006, а преди това мачовете завършваха наравно след продължението, което пък дебютира през 1983-а. Освен това, Лайтнинг завършиха сезона с 30 победи като гости, изоставайки само с една от рекорда на Детройт, записан през сезон 2005/2006.

Давид Крейчи, Дантън Хайнен и Мат Гжелчик вкараха за отбора на Бостън, който ще започне плейофите срещу третия в Атлантическата дивизия Торонто. Тампа Бей пък ще играе срещу втория уайлдкард Кълъмбъс.

Валтери Филпула вкара два гола при завръщането си в игра от лечение на контузия, а Робин Лехнър спаси всичките 29 удара на Вашингтон за победа с 3:0 в полза на Ню Йорк Айлъндърс. Мат Мартин добави един гол на празна мрежа за нюйоркчаните, които ще се изправят срещу третия в Столичната дивизия Питсбърг в плейофите. Капс започват защитата на купа "Стенли" срещу първия уайлдкард на изток - Каролина.

Александър Георгиев спаси 36 удара на вратата на Ню Йорк Рейнжърс, който спря серията си от три поредни загуби с победа с 4:3 след продължение срещу Питсбърг. Райън Стром бе точен 2:09 минути след началото на допълнителната част, а Брендън Смит, Брейди Скей и Владислав Наместников също вкараха за Рейнджърс.

Виктор Арвидсон вкара победния гол 3:33 минути преди сирената и Нешвил надви Чикаго с 5:2, с което Предътърс спечелиха Централната дивизия на Западната конференция. Техен съперник в първия рунд на плейофите е първият уайлдкард на запад Далас, докато Уинипег започва със серия срещу Сейнт Луис.

Ивандър Кейн се разписа при победата на Сан Хосе с 5:2 срещу Колорадо, с което Шаркс станаха първият отбор от 10 години насам с поне 30 голмайстора в рамките на един сезон. Брент Бърнс, Кевин Лабанк, Густав Нюквист и Майкъл Хейли също бяха точни за Сан Хосе, който ще приеме вицешампиона Лас Вегас в първите си два плейофни мача. Колорадо пък ще играе с Калгари като втори уайлдкард тим от Западната конференция.

Вече осигурили си първия сийд на запад, Флеймс отстъпиха с 1:3 срещу Едмънтън. Леон Драйзайтел вкара 50-ия си гол, а Алекс Чиасон и Дарнел Нърс също се разписаха за Ойлърс, които изгубиха Конър Макдейвид заради контузия. Той ще премине Ядрено-магнитен резонанс по-късно днес.