Кори Крофърд спаси 34 шайби, а Патрик Кейн вкара гол и подаде за друг при победата на Чикаго с 4:3 над Минесота, което класира Ястребите за финалната плейофна серия на Западната конференция от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).
Чикаго спечели чиста серия срещу Минесота, а следващият съперник ще бъде излъчен от сблъсъка между Анахайм и Калгари. Патоците водят с 2:1. Чикаго изигра много силна серия и започна четвъртия мач, който беше гостуване, без да изостава в нито един момент срещу Минесота.
Домакините обаче бяха пределно мобилизирани и вкараха два гола в последните две минути чрез Джаред Спърджън и Нино Нийдеррайтер, а в тези мигове мрежата на Минесота беше празна. До изравняване обаче така и не се стигна, след като Крофърд извади и останалите шайби до сирената.
Всъщност, големият герой в серията е именно стражът на Чикаго, който спаси 124 от общо 131 удара на Минесота. Брент Сийбруук и Андрю Шоу вкараха голове за Ястребите, които разполагаха само с петима защитници след контузията на ветерана Михал Росивал.
Мариан Хоса добави едно попадение в полза на Чикаго на опразнената врата на Минесота, докато Джонатан Тейвс и Брайън Бикел завършиха четвъртия мач от полуфиналната серия на запад с по две асистенции.
Кари Прайс спря 22 удара, а Макс Пачорети вкара гол и записа две асистенции при победата на Монреал с 6:2 над Тампа Бей. Този мач върна Канадците сред "живите", след като Светкавиците бяха повели с три победи срещу нула и бяха домакини на срещата, смятана за финална в серията.
Пачорети и Андрей Марков вкараха голове за Монреал през първата третина, с което дадоха тон за първата победа на Монреал от деветте мача на отбора срещу Тампа Бей през сезона.
Канадците са домакини на петата среща и страстните фенове в Монреал ще очакват единствено победа от своя тим, борещ се за спасение на сезона.







Централна емисия
Централна емисия
Остра нужда от кръводаряване в Плевен
Как да се насладим на празниците без преяждане
Доц. Киселова: Лоша комуникация, силно его и липса на правила бутнаха кабинета
Дрифтаджия с “Мерцедес” кара с над 303км/ч ВИДЕО
WSJ: Пийт Хегсет и неговият "Зомби-рейгънизъм"
Радев за атаката в Сидни: Нека помним поуките от миналото
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар