Избраният под номер 1 в драфта на новаците през лятото Джак Хюз отбеляза първия си гол в Националната хокейна лига и донесе победата на Ню Джърси над гостуващия Ванкувър с 1:0 в среща от редовния сезон.

18-годишният център Хюз се разписа при числен превес в 14:08 минута на първата третина. Вратарят Макензи Блекууд отрази всичките 25 шайби и записа първи "шътаут" в кариерата си.

Канадците прекъснаха серия от четири поредни победи, след като не се възползваха от седем случая с числен превес в двубоя.

Марк-Андре Флюри парира 29 удара срещу бившия си клуб и помогна на Лас Вегас да спечели гостуването си на Питсбърг с 3:0.

Флюри записа 57-и "шътаут" в кариерата си и общо 445-а победа, с което се изравни с легендата Тери Савчук на седмото място в класацията сред вратарите.

Пол Щастни даде аванс на тима в началото на втората част, а Вилям Карлсон и Марк Стоун вкараха два бързи гола в последните 75 секунди за четвъртия успех в последните пет мача на отбора.

Носителят на купа "Стенли" Сейнт Луис допусна четвърто поредно поражение след 2:5 от гостуващия Монреал. Шей Уебър се отличи с гол и асистенция за канадците, а вратарят Кари Прайс завърши с 32 спасявания.

Колорадо оглави класирането в лигата с 15 точки, след като отнесе домакина Тампа Бей с 6:2. Тайсън Джост записа първи хеттрик в кариерата си, а Мико Рантанен се отличи с гол и асистенция. Вратарят Павел Францоуз също направи добър мач за гостите с 44 отразени шайби.

Колорадо остана единственият отбор в НХЛ без загуба в редовното време. Бъфало се утвърди на върха в Източната конференция също с15 точки след труден успех в залата на Сан Хосе с 4:3.

Земгус Жиргенсонс вкара победния гол 7:45 минути преди края. Далас прекъсна серия от пет мача без победа след 4:1 над домакина Филаделфия. Кори Пери завърши с гол и две асистенции, а Бен Бишъп блокира 38 изстрела.

Брок Нелсън вкара в 33-ата секунда на продълженията, а Ню Йорк Айлъндърс постигна четвърти последователен успех след 3:2 над домакина Кълъмбъс.