Само дни преди първия старт от новия сезон във Формула 1, Макларън зарадва феновете си с новината, че Оскар Пиастри е подписал нов дългосрочен договор с отбора. 

Контрактът е до края на 2028-а година, което е с 2 години повече от настоящото споразумение, което е до 2026-а. 

Австралиецът записа два сезона за легендарния тим, като през миналата година спечели 2 състезания и на няколко пъти се справи отлично. Така двамата с Ландо Норис ще бъдат заедно поне до 2027-а, докогата е контракта на британеца. 

„Чувството, че ще бъда толкова дълго време част от Макларън, е прекрасно. Отборът показа вяра в мен още през 2022-а, когато подписах с него и изминатият път през последните два сезона, връщайки Макларън на върха в спорто, бе невероятен. Развълнуван и горд съм, че ще продължа да представям този тим и съм още по-амбициран” заяви Пиастри. 

„Фантастично е, че можем да потвърдим новия договор на Оскар с Макларън. Той е невероятен талант и се вписва отлично при нас, подпомагайки сериозно спечелването на титлата през миналата година сме развълнувани да продължим да се борим да отличия заедно с  него” заяви босът на отбора Зак Браун.