Още един отбор е на път да се присъедини към Формула 1, след като ФИА одобри влизането на екипа на Андрети. Сега обаче трябва да има одобрение и от собствениците на отборите от Ф1.
През януари тази година световната организация даде началото на процес по кандидастване за влизане във Формула 1 през 2025, 2026 или 2027 година.
„Скай Спортс“ твърди, че решението на Ф1 по въпроса ще бъде единствено от рекламна гледна точка, като за неговото взимане ще трябва да минат обаче месеци.
Вече от доста години отборите във Формула 1 са 10, като според настоящото споразумение „Конкорд“, което важи до края на 2025-а, максималният брой участници е 12.
Американският проект е оглавяван от бившия шампион КАРТ-сериите Майкъл Андрети, който за кратко караше за Макларън през 90-те години на миналия век. Той обаче има зад гърба си подкрепата на „Дженерал Мотърс“ и „Кадилак“. Негов баща е шампионът за 1978-а Марио Андрети.







Десетте най-малко посещавани държави в света
Пенсионният сектор тества готовността си за еврото
Три урока, които Китай научи от САЩ
Мехмед Дикме: Предстои сблъсък между Пеевски и Борисов
Разбиха испанска престъпна група, превозвала хашиш с хеликоптери
Доц. Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар00:41 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар