Селекционерът на България Илиан Илиев похвали отбора след равенството 0:0 с Люксембург на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Спецът заяви, че е доволен от борбата и желанието на "Лъвовете", но назова и големият проблем - липсата на достатъчно идеи в предни позиции. Тази слабост пролича и в предните две срещи от Лигата на нациите - 0:0 с Беларус и 1:0 над Северна Ирландия.

"Получи се тежък двубой срещу един противник, който не заслужаваше тези две загуби, които допусна в началото. Като себераздаване и борба отговорихме, но трябваше да бъдем малко по-креативни. Ако бяхме играли малко по-креативно, щяхме да спечелим мача. Имахме натиск в последните 20-30 минути. Те почти не създадоха положения пред нашата врата. Групата не е лека. Срещнахме може би най-добре представилия се отбор в предишните квалификации.Имаме още три мача, за да спечелим групата. Искахме да освежим нещата и за това направихме смените след 60-ата минута. Благодарим на хората за подкрепата. Имаме двадесет и няколко играчи. Ще се опитаме да решим проблемите с наказаните футболисти вътре в състава", каза Илиев.

Снимка: Lap.bg