Румъния и България си врътнаха 0:0 в контролна среща на стадион "Стяуа". Двубоят се играе пред 20 000 зрители в Букурещ.

Мачът бе пети под ръководството на Илиан Илиев, в който "лъвовете" не познават вкуса на загубата след 2:2 в еврокалификациите срещу Унгария и Сърбия, победата с 1:0 над Танзания и 1:1 срещу Азербайджан.

Запазихме и серията си от срещи без загуба срещу северните съседи от 1989 г. На 8 юни лъвовете ще играят още една контрола – срещу Словения в Любляна.

Вратарят Иван Дюлгеров има огромна заслуга за равенството, след като пет минути след началото на второто полувреме спаси дузпа на Денис Ман.

Още във 2-ата минута атака от дясно изведе Разван Марин на 7-8 метра. Дюлгеров обаче извади изстрела му в ъглов удар. Българите отговориха с фаул от Кирил Десподов, но пасът му за Костадинов се оказа дълъг.

В 18-ата минута Денис Драгуш получи дълга топка, но за щастие на българския тим румънският нападател се затвори и изпрати топката в малката мрежичка от външната страна. Веднага след него Денис Ман при контраатака стреля, но ударът беше блокиран в корнер.

Минута преди края на първата част домакините можеха да накажат българската защита в най-чистата ситуация до момента. Дълга топка се оказа трудна за Алекс Петков, той изпусна Драгуш, който по диагонала от 8-9 метра стреля в аут.

Началото на второто полувреме беше за домакините, които пренесоха събитията пред българската врата. И в 50-ата минута получиха дузпа, след като капитанът им Николае Станчу беше повален близо до аутлинията от Живко Атанасов. Съдията посочи бялата точка, но вратарят Дюлгеров показа сериозна класа и спаси изстреляната долу в дясно топка от Денис Ман.

Три минути по-късно българите създадоха чудесна възможност, но вратарят Флорин Ница показа самообладание. Живко Атанасов след статично положение върна топката на 7-ия метър. Александър Колев бе в много трудна позиция, но стреля. Ница обаче спаси удара от упор.

След 65-ата минута румънците опитаха да вдигнат темпото и да застрашават по-често, най-вече от ляво българската врата. В 70-ата минута Янис Хаджи завърши многоходова атака с изстрел по земята, но Дюлгеров сигурно улови.

В следващите минути румънците изпълниха поредица от ъглови удари и фаулове от страничната линия. Вратарят Дюлгеров, снажните Алекс Петков, Живко Атанасов и Костадинов обаче взеха повечето топки.

България можеше да грабне победата пет минути преди края, но Мартин Минчев стреля слабо и точно в ръцете на вратаря, след като Юсеин му подаде. В 90-ата минута пък Илиан Илиев можеше от фаул да вкара, но стреля пак слабо и в ръцете на вратаря Ница.

Румъния – България 0:0

Румъния: 1. Флорин Ница, 2. Андрей Рациу, 3. Раду Дръгушин, 4. Адриан Рус, 6. Мариус Марин, 10. Николае Станчу (К), 11. Никушор Банку, 15. Валентин Михъила, 18. Ръзван Марин, 19. Денис Драгуш, 20. Денис Ман

България: 23. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 7. Георги Костадинов, 9. Алекс Колев, 11. Кирил Десподов (К), 16. Марин Петков, 18. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 20. Филип Кръстев, 25. Васил Панайотов