Отборът на Добруджа (Добрич) се наложи с 2:0 като гост над Марек (Дупница) в среща от 13-ия кръг на Втора лига. С победата днес добруджанци събират 23 точки и се изкачват на 4-о място, като се изравняват с Беласица, който е с по-добри директни показатели.

Това е първо поражение за Марек на собствен терен в официален мач след повече от две години и половина. За последно те са търпели поражение на стадион Бончук на 16-и април 2022-а година – 2:4 от Спортист (Своге).

След нулево първо полувреме гостите от Добруджа откриха от дузпа в 61-ата минута, реализирана от Румен Руменов. Второто попадение беше на младото крило Антон Иванов, който дойде през лятото в отбора.

В другите срещи от днес ЦСКА II победи Струмска слава с 2:1 като гост, а Ботев (Пловдив) II поведе с 2:0 на Фратрия, но срещата в крайна сметка завърши 2:2 след гол и асистенция на Денислав Ангелов за гостите от Варна.