
Старши треньорът на Локомотив София Антон Велков бе много въодушевен след мача с Лудогорец, въпреки че "железничарите" загубиха като домакини с 1:2. Те обаче играха още от 29-ата минута с човек по-малко след червения картон на Селсо Рапосо, а в края на мача бяха съвсем близо и до това да изравнят.
"Трудно може да определим максимума в нашата професия. Днес постъпката на Селсо беше необмислена и трябваше да водим мача по съвсем различен начин от този, който си представяхме. А днес играхме срещу шампионите. Не знам дали има такова определение, но днешната загуба е с вкус на победа. Искам да поздравя отбора не само за това, което направиха в последните минути. Не само, защото събудиха стадиона, но ме накараха да не правя повече смени. Футболистите ми показаха, че имат възможности повече от това, което показват. Като цяло смятам, че се държахме много достойно в този мач", каза Велков.
"Стига сме говорили с това, че не можем да играем на нашия стадион. В бъдеще едва ли ще имаме съперник, който да победим с лекота. Но трябва да имаме поведение, с което да гоним победата във всеки мач. Сигурен съм, че ще дочакаме момента, в който да започнем да печелим домакинствата си", каза още наставникът на Локомотив София.
Той добави, че тимът му ще подходи в предстоящия мач с последния в класирането на Първа лига Хебър по същия начин, по който го е направил и срещу Лудогорец.
"За мача с Хебър ни предстои много работа. Но ще подходим по същия начин, по който се подготвихме и за Лудогорец. Трябва да полагаме максимални усилия във всеки мач. Полагаме много труд, за да излезем от ситуацята, в която сме и да дишаме по-спокойно. Феновете не можеш да ги излъжеш с това дали се раздаваш на терена, или не. Мисля, че днес реакцията на феновете ни беше много показателна. Ние трябва да имаме други цели, не тези които са ни в момента", завърши Велков.
Снимка: Lap.bg
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар