Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на помощния терен на "Лаута". Срещата бе неофициален дебют за новия наставник на "черно-белите" Христо Златински, който ще води отбора след разтрогването на договора на досегашния старши треньор Любослав Пенев.

Двубоят започна едноминутно мълчание в памет на големия треньор Атанас Драмов, който си отиде от този свят на 81 години.

След нулево първо полувреме Арда откри резултата в 62-ата минута, когато Чинонсо Офор получи на границата на наказателното поле и с прехвърлящ удар даде аванс на своя тим.

Локомотив обаче отговори и стигна до равенството в 84-ата минута. Тогава Данило Полонский изведе на отлична позиция Хуан Переа, който реализира за 1:1. Това бе и дебютно попадение за нападателя, който бе привлечен при "черно-белите" през това лято.

Снимка: Официален сайт на Локомотив Пловдив