Спартак Варна записа победа с 1:0 при гостуването си на Септември София в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ бе дело на Ахмед Ахмедов от дузпа в 67-ата минута.

Още в 5-ата минута Спартак Варна създаде отлична възможност, след като Ахмед Ахмедов изведе Антонио Вутов в отлична позиция, а той веднага отправи удар, който бе майсторски отразен от Димитър Шейтанов. В ответната атака Митко Митков стреля от над 40 метра, но Мартин Величков успя да избие в корнер.

До края на полувремето и двата отбора не създадоха нищо интересно.

След подновяването на играта Спартак Варна имаше предимство. В 67-а минута Георги Върбанов извърши нарушение, след като игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия Мариян Гребенчарски отсъди дузпа. Ахмед Ахмедов застана зад топката и не сгреши за 1:0 в полза на гостите от Варна.

В 74-а минута Кристиан Илич изведе Виктор Митев, но той стреля покрай гредата. Септември опита хаотичен натиск в последните минути, който не доведе до нищо.