Ботев Враца победи с 1:0 Хебър Пазарджик в един от най-важните мачове в битката за спасение в елита.

Успехът за домакините донесе Марко Мажуга с гол в 33-ата минута.

С победата Ботев събра 28 точки и заема 15-то място, което още е в зоната на изпадащите.

Но 14-ият Хебър има само с два пункта повече - 30, с колкото е и Пирин Благоевград. Пред тях е Локомотив София с 32 т.

Ботев Враца бе по-мотивираният отбор, тъй като единствено победа запазваше надеждите на отбора за оставане в елита. Врачани атакуваха повече и опитаха удари в началните минути чрез Мартин Смоленски и Мирослав Маринов.

В 33-ата минута домакините откриха резултата с гол на Марко Мажуга който засече топката отблизо след пробив от ляво и асистенция на Клери Сербер.

Мажуга бе близо до втори гол в 53-а минута, но вратарят на Хебър Петър Дебърлиев спаси. Две минути по-късно отново Дебърлиев се намеси решаващо след удар на Браян Переа.

Пет минути преди края Клери Сербер получи втори жълт картон за иронично ръкопляскане към рефера Драгомир Драганов и остави Ботев с човек по-малко в последните минути.