Локомотив (Пловдив) постигна първа победа след подновяването на сезона във футболната Първа лига, след като играчите на Александър Томаш спечелиха „железничарското“ дерби срещу Локомотив (София) с 1:0 като домакин в среща от 21-ия кръг на шампионата, предава БТА.

Единственото попадение в мача бе дело на Ерик Сорга, който се разписа в 58-ата минута след асистенция на Петър Витанов. С успеха „черно-белите“ вече имат 37 точки в актива си и временно изпревариха с 2 точки Славия на четвъртото място в класирането, докато Локомотив (София) регистрира седмо поражение през кампанията и остава на девета позиция в подреждането с 28 точки.

В 3-ата минута пред домакините се откри първа възможност за гол. Димитър Илиев изведе Бабакар Дион зад защитата на столичните „железничари“, но завършващият удар на белгиеца бе слаб и не затрудни Бубакар Гайе.

В 10-ата минута Димо Бакалов засече центриране отляво, а изстрелът му бе блокиран от падащия на земята Тодор Павлов, при което топката срещна ръката на младия бранител на „черно-белите“, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР дузпа не бе отсъдена.

В 26-ата минута Джовани финтира защитник на Локомотив (София) на левия фланг и стреля фалцово, но стражът на гостите Гайе спаси.

Минута преди края на редовното време на първата част Йосип Томашевич също пробва късмета си с шут от дистанция, но топката премина над напречната греда на столичния тим и така почивката дойде при нулево равенство.

Тринадесет минути след подновяването на играта Локомотив (Пловдив) откри резултата. Джовани изведе Петър Витанов отляво в наказателното поле на гостите, халфът на „черно-белите“ от малък ъгъл успя да прокара топката между краката на Бубакар Гайе, а точно пред голлинията Ерик Сорга добави в мрежата, като по този начин реализира дебютното си попадение с екипа на „смърфовете“.

В 73-ата минута естонецът бе задържан в пеналтерията на Локомотив (София) и играчите на Александър Томаш имаха претенции за дузпа, но главният съдия Никола Попов не отсъди наказателен удар.

Шест минути по-късно защитата на столичните „железничари“ не се справи убедително след центриране от пряк свободен удар и топката падна на крака на Петър Витанов, който стреля опасно от воле от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен от Гайе.

До края на срещата „смърфовете“ можеха да направят успеха си по-убедителен, но изстрел на Матеус да Силва не намери очертанията на вратата на гостите.

В следващия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на ЦСКА, докато Локомотив (София) приема ЦСКА 1948.

Локомотив (Пловдив) – Локомотив (София) 1:0

Голмайстор: 1:0 Ерик Сорга (58)

Локомотив (Пловдив): Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Йосип Томашевич, Пиер Зебли, Петър Витанов (83 – Георги Каракашев), Димитър Илиев, Бабакар Дион (90 – Милош Петрович), Джовани (85 – Денислав Александров), Ерик Сорга (90 – Христо Иванов)

Локомотив (София): Бубакар Гайе, Алан Диас, Давид Малембана, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Юлиан Ненов, Красимир Милошев (75 – Селсо Рапосо), Мартин Райнов, Димо Бакалов (63 – Станислав Костов), Лука Иванов, Карлос Франса

Снимка: Lap.bg