Съдията от Сливен Димо Димов, който беше главен ВАР на мача от 8-ия кръг на Първа лига между Арда (Кж) и Славия, се е извинил за намесата си в 4-ата минута.
Ситуацията предизвика много полемики и реакция на собственика на Славия Венцеслав Стефанов, който негодува, че неговият отбор е бил ощетен. В крайна сметка Славия падна при визитата си в Кърджали с 0:1. След като ситуацията беше гледана на монитора близо 4 минути, Стоянов отмени наказателния удар и вдигна жълт картон на Ахмед Ахмедов от Славия за симулация.
След края на мача самият Димов е признал, че подобна ситуация е трябвало да се остави на преценка на терена, още повече че главният арбитър Ивайло Стоянов и помощникът от тази страна Петър Митрев от София имат перфектна видимост. И там международният арбитър беше посочил дузпа, тъй като е съвсем близо до ситуцията.
С решението си обаче да го извика до тъчлинията, ВАР-арбитърът подвежда Стоянов и му дава неправилна визия за липсата на контакт. Бивши съдии с опит в България и Европа също потвърдиха, че решението на Стоянов е правилно и в него не би трябвало да се търси вина.
Системата за видеоповторения в полза на съдиите (ВАР) беше въведена преди по-малко от година и половина в българското първенство и все още за много тя е трудна, тъй като изисква две основни качества – бързина и прецизност на решението.
Самият Димо Димов е млад съдия и подобно решение може да се отдаде на неопитността му. Иначе той се слави в съдийските среди като мотивиран и амбициран да се развива.
Снимка: Lap.bg







Как да се насладим на празниците без преяждане
Консултациите при Радев: Има ли шанс за нов редовен кабинет?
Радев: Във време на омраза посланията на Ханука са звучат по-силно
Централна прогноза
Дрифтаджия с “Мерцедес” кара с над 303км/ч ВИДЕО
WSJ: Пийт Хегсет и неговият "Зомби-рейгънизъм"
Радев за атаката в Сидни: Нека помним поуките от миналото
Митева за ИТН: Прекрачиха една граница, от която няма връщане
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар17:04 | 29 авг 2022 г.
16:45 | 29 авг 2022 г.
Напиши коментар