Славия се поздрави с втора победа от началото на сезона в efbet Лига. В Благоевград "белите" се наложиха с 2:1 при визитата си на местния Пирин.

Футболистите на Златомир Загорчич предрешиха изхода на срещата още през първите 45 минути, в които вкараха два гола. Резултатът бе открит от испанеца Йон Бакеро в 21-вата минута. Нападателят изскочи от втора позиция и с десния крак засече центриране от десния фланг на Тони Тасев.

Осем минути по-късно Радослав Кирилов удвои. Националът се възползва от ново отлично центриране на Тони Тасев и не сбърка за 2:0.

До почивката не се случи нищо по-интересно, но малко след нея домакините от Пирин останаха с 10 души на терена. Почти веднага след подновяването на играта Юлиян Попев получи жълт картон за нарушение в центъра на терена, а в 52-рата минута отново той игра с ръка умишлено, заради което получи втори жълт и респективно червен картон от главния съдия Георги Кабаков.

В 58-мата минута Радослав Кирилов можеше да вкара и втори гол, но ударът му от близка дистанция намери напречната греда на вратата на Янко Георгиев.

Противно на логиката, Пирин успя да върне интригата в мача. В 60-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Ертан Томбак в наказателното поле срещу Преслав Йорданов, информира БТА. Първоначално Кабаков не наду свирката, но след консултация със системата за видеопотовения (ВАР) реши да посочи наказателен удар. Йорданов застана зад топката и с плътен удар в долния десен ъгъл намали на 1:2.

В оставащия около половин час до края на мача обаче футболистите на Пирин нямаха никакви сили с човек по-малко, а гостите от Славия предпочетоха спокойно да задържат аванса си.

С успеха столичани събраха 6 точки и излязоха на пето място в класирането. Пирин е на 14-а позиция с 2 точки.

Пирин - Славия - 1:2
0:1 Йон Бакеро 21'
0:2 Радослав Кирилов 30'
1:2 Преслав Йорданов 62'-дузпа

Червен картон: Юлиян Попев 52

Пирин (4-2-3-1): Янко Георгиев - Александър Дюлгеров, Николай Бодуров (90+4-Венцислав Бенгюзов), Петър Занев, Юлиян Попев - Красимир Станоев (54-Вячеслав Велев), Мартин Смоленски (46-Емил Янчев) - Андрей Йорданов (46-Иван Тасев), Казуки Такахаши, Китан Василев (80-Даниел Иванов) - Преслав Йорданов

Славия (4-2-3-1): Светослав Вуцов - Ертам Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Христо Попадийн (59-Константин Чешмеджиев)- Кемало Нгуена, Кристиян Стоянов - Галин Иванов (88-Иван Минчев), Тони Тасев (88-Емил Стоев), Радослав Кирилов - Йон Бакеро (88-Ахмед Ахмедов)